Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Adomaitynė

  • Adresas: Dembnės kaimas 4, Surviliškio seniūnija, Kėdainių rajonas, Kėdainiai
  • Telefonas: +37067586066

Aprašymas

Adomaitynė“ - tai pramogų ir poilsio parkas, esantis nuošalioje nuo miesto (14 km) vietoje, pamiškėje, šalia tekančio Barškupio upelio ir turi stiprią, gerą energetinę aurą bei istorinę vertę dar nuo S. Gedgaudo dvarvietės valdų laikų, kai Lietuvai vadovavo lenkai ir šią vietovę pavadino Dębno. Rusijos okupacijos metu pervadinta surusintai į Dembno. Vėliau pervadino Kalnaberžės kaimu, kurį kolūkio privatizacijos laikais priverstinai perkėlė, tačiau vienintelės sodybos savininkas V. Adomaitis pasipriešino tam ir pasiliko. Nuo tų laikų visi žmonės jau ir nebežinodami, kaip iš tiesų, kokiu pavadinimu vadinti, pervadino šią vietovę Adomaitynės vardu.

Tai tiesiog gamtos oazė, kurioje pamiršti kasdienybės problemas ir susilieji su gamta. Šis parkas unikalus tuo, kad jame suderinti mini zoologijos ir botanikos sodai.

Atvykusius lankytojus pasitinka ir ekskursiją veda patys savininkai. Reikalui esant, galima pravesti ekskursijas anglų ir rusų kalbomis. Parkas puikuojasi ir didžiuojasi turima didžiausia Lietuvoje fazanų kolekcija, paukščiai gyvena erdviuose aptvaruose, kuriuos puošia rožių krūmai. Taip pat yra įrengtas „baltasis“ voljeras, kuriame apgyvendinti tik balti paukščiai: baltieji povai, povinių balandžių šeimyna, šilkinės vištos, sidabriniai fazanai. Taip pat gretimuose voljeruose galima pamatyti ir kitus dekoratyvinius paukščius, tokius, kaip povai, antys, balandžiai ir t.t.

Parke jau šiuo metu pasodinta virš 3 rožių kelmų, o praėję vingiuotą 25 m ilgio turtingą spalvomis rožių arką, pateksite į slaptą mini kaimelį, kuriame 2 m2 plote ir patys mažiausieji pasijus Guliveriais, tik aplink lakstys ne liliputukai, o mieli triušiukai. Kaimelyje triušiukai tarsi gyvena savo gyvenimą – turi erdvius namelius, malūną, lentpjūvę ir net bažnyčią!

Taip pat lankytojai gali pasigrožėti parke gyvenančiomis draugiškomis ir drąsiomis nutrijomis, o už erdvios 8m2 vaikų žaidimų aikštelės didžiuliame aptvare laisvai ganosi įspūdingo grožio perliniai danieliai, dekoratyviniuose tvenkinukuose gyvena dekoratyvinės žuvys, baliniai vėžliai.

Parko centre esanti erdvi pavėsinė sutalpins ir didžiausias grupes edukacijoms, renginiams, šventėms ar tiesiog pasisėdėti, taip pat suteiks privatumo, mažesnėse pavėsinėse susirengti piknikus ar vakarones, kur galima vietoje esančiame tvenkinyje pagauti ir išsirūkyti ar išsikepti upėtakį ar eršketą. Esant poreikiui, galima naudotis įgarsinimo aparatūra.

Parkas yra orientuotas į šeimas, vaikus, tad veiklos čia ras tiek maži, tiek dideli – yra erdvi vaikų žaidimų aikštelė, didžiulis stalo futbolas po atviru dangumi bei sienelė kirvio svaidymui, dartams, tad azartą ir geras emocijas garantuojame.

Atsižvelgdami į lankytojų poreikius, įrengėme erdvų lauko tualetą, pritaikytą ir neįgaliesiems, ir mamoms su kūdikiais.

Nuolat gražiname ir geriname parko aplinką, dėl to parke gausu gėlių, augalų ir medžių, o įvairiausios teminės skulptūros idealiai įsipina į bendrą parko vaizdą. Netolimoje ateityje ketiname teikti ir maitinimo paslaugas – parke veiks kavinukė-ledainė, kurioje bus galima užkąsti ir atsigaivinti.

Grupėms galima pravesti čia pat, parko teritorijoje esančiame žuvų ūkyje edukaciją „Gėlavandenės žuvys“, kurios metu supažindinama su Lietuvoje gyvenančiomis gėlavandenėmis žuvimis, jų augimu nuo ikro stadijos.

Pailsėkite nuo miesto triukšmo, pasidžiaukite gamtos teikiama ramybe čia, „Adomaitynėje“..

Jūsų įmonė?

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook