Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Eskursija ir degustacija Volfas Engelman Studijoje

Aprašymas

Istorija prasideda tada, kai XIXa. viduryje verslininkas Rafailas Volfas įsteigia alaus daryklą. Verslą perima jo sūnus Iseras Beras Volfas, kurio vardu bravoras ir pavadinamas. Alaus darykla įsikuria tuometinėje Vilijampolėje.
1853m. įmonė tampa viena pirmųjų pramoninių daryklų rytiniame Baltijos jūros regione.

Greitai Karmelitų bažnyčios rajone, prie Nemuno ir geležinkelio stoties, pradeda veikti alaus daryklos “Engelman” pirmtakė. 1894 m. Ferdinandui Engelmanui priklausančią alaus daryklą nusiperka I. B. Volfas ir A. Soloveičikas. Naujieji savininkai palieka bravoro pavadinimą. Paraleliai veikia dvi alaus daryklos „I. B. Volfas“ ir „Engelman“, kurių alus plačiai žinomas už Kauno gubernijos ribų, pelno tarptautinių parodų medalius ir įgyja pripažinimą dar XIX a. pabaigoje.

1918 m. Lietuvai paskelbus nepriklausomybę, į Lietuvą grįžta karo metu pasitraukę į Rusijos gilumą „I. B. Volfas“ ir „Engelman“ savininkai sparčiai atstatoma karo metais nukentėjusi Lietuvos pramonė, tarp kurių ir sudegęs Engelman bravoras. 1922 m. pradžioje Lietuvoje jau veikė 11 alaus daryklų, iš jų dvi stambiausios Kaune, tai - „I. B. Volfo“ ir akcinė bendrovė „Engelman“.

Jūsų įmonė?

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook