Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

EUROPOS PARKAS, Europos centro muziejus

  • Adresas: Europos Parko g. 300, Joneikiškės 15143 Vilniaus r. , Vilniaus r.
  • Telefonas: 852377077

Aprašymas

Europos parkas – išskirtinis muziejus ir savo kolekcija, ir kraštovaizdžiu, ir ypatinga aura. Garsi menininkė Magdalena Abakanovič (Magdalena Abakanowicz) yra sakiusi: „Europos parkas – tai vieta, kur susitinka viso pasaulio menas ir viso pasaulio žmonės“.

Europos parkas – modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, gyvuojantis nuo 1991 metų. Jo įkūrėjas – Gintaras Karosas, skulptorius, viso muziejaus meninio kraštovaizdžio autorius. 1987 metais, būdamas devyniolikos, jis atrado tinkamą vietą parkui kurti šalia Vilniaus, anuomet – apleistą mišką, o 1991 metais vienoje pirmųjų išvalytų laukymių pastatė skulptūrą, žyminčią Europos parko pradžią.

Europos parkas – pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama gerokai per šimtą įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Čia meno kalba įprasminamas geografinis Europos žemyno centras, nustatytas Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto.

Europos parkas kuriamas kaip vientisas, harmoningas gamtos ir meno kūrinių ansamblis. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą.

Leiskimės į ypatingą kelionę po Europos parką, pažinkime ne tik meną, bet ir supančią gamtą, atraskime žmogaus kūrybos ir gamtos ryšį.

Europos parkas dirba kasdien nuo 1. val. iki saulėlydžio. Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 2 val. Iki saulėlydžio, pavasarį– iki 19. val.

Jūsų įmonė?

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook