Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Rokiškio kultūros centras

Aprašymas

Rokiškio teatrinių tradicijų pradžia - prieš 12 metų. 1893 m. Panemunėlio apyl., Naujikų kaime, buvo suvaidintas pirmasis slaptas lietuviškas vaidinimas pagal Juozą Tumą-Vaižgantą ,,Nepadėjus nėr ko kasti”. 1959 m. Rokiškio teatras pirmasis Lietuvoje gavo Liaudies teatro vardą ir gyvuoja iki šių dienų. Daugiau nei du dešimtmečius sėkmingai vyksta tarptautinis teatrų festivalis ,,Interrampa", Teatro dienos šventės "Nikodemų statulėlių įteikimo ceremonija".

     Bet svarbiausias teatrinis renginys yra jau ketvirtą dešimtį skaičiuojantis Lietuvos profesionalių teatrų festivalis "VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS". Jis kasmet suteikia Rokiškio bei aplinkinių Aukštaitijos regiono rajonų gyventojams unikalią galimybę nevykstant į didžiuosius Lietuvos miestus pamatyti geriausius Lietuvos profesionalių teatrų pastatymus. Tai - vienintelis teatrų festivalis Lietuvoje be pertraukų gyvuojantis keturis dešimtmečius, išlaikęs prizų-premijų teikimo ir teatrų rėmimo tradicijas. Savo ilgaamžiškumu bei unikalumu jis tapo ir visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo reiškiniu.

      Pirmasis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“ įvyko 1985 metų kovo mėnesį tuometinio Rokiškio rajono vykdomojo komiteto pirmininko Vytauto Sketerio (1928-11-2 - 25-2-4) iniciatyva.

       Iš pradžių festivalių dalyviai rodydavo spektaklius ne tik Rokiškio mieste, bet ir kaimuose. Nuo 1991 m., pasikeitus ekonominei situacijai, festivalis vyksta tik Rokiškio kultūros centre. Būta ir sunkmečių - žiūrovais neužpildytų ir šaltų salių, sumažėjusių galimybių teatrams atvykti, nepalankių politinių vėjų ir kt. Bet visa tai įveikė Lietuvos profesionalių teatrų nuoširdus palaikymas, rėmėjų ištikimybė bei pačių organizatorių didžiulis entuziazmas. Nuo 21 metų vėl galime džiaugtis gausiai į salę besirenkančiais žiūrovais.

       Kasmet geriausius visų Lietuvos profesionalių teatrų spektaklius, reprezentuojančius teatrų kūrybinius ieškojimus, pamato apie 8 žiūrovų ne tik iš Rokiškio miesto ir rajono, bet ir iš Ignalinos, Kupiškio, Zarasų, Biržų, Ukmergės, Vilniaus, Kauno bei kt. Festivalyje kasmet dalyvauja iki 2 teatrų, kurie parodo daugiau nei 2 įvairaus spektro spektaklių ( trečdalis iš jų - skirti vaikams ir jaunimui).                

    Tradiciškai, festivalyje pasirodantys teatrai pretenduoja į įsteigtus prizus: pagrindinis - už geriausią spektaklį, už geriausią spektaklį vaikams (iki 1992 m. šis prizas vadinosi „už geriausią lėlių spektaklį“), už geriausius vyro ir moters vaidmenis, už antraplanį vaidmenį (1998-25 m. vadinosi „už epizodinį vaidmenį“) , nuo 1986 m. simpatiškiausiam (-iai) aktoriui (-ei), nuo 23 m. - perspektyviausiam (-iai) aktoriui (-ei) bei kiti specialūs prizai (nuo 199 m.). 1985-1993 m. buvo teikiami prizai geriausiam lėlės aktoriui. Nuo 1995 metų prizai buvo pakeisti premijomis.

     1987 metais buvo įsteigtas Žiūrovų prizas, susidedantis iš piniginės premijos ir rokiškėnų gaminamos produkcijos. Jį lemia žiūrovų balsavimas po spektaklių. 1992 ir 1995 m. būta ir mažųjų žiūrovų prizo.

       Šiuos prizus-premijas skirsto rokiškėnų komisija. Žiuri komisijoje ilgiausiai darbuojasi Rokiškio rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, festivalio įkūrėjo sūnus advokatas Vytautas Sketeris.     

       Labai svarbi festivalio rėmimo tradicija. Vietos verslininkai kiekvienais metais svariai prisideda prie festivalio įgyvendinimo steigdami prizus, premijas, sveikina bei priima ir vaišina teatrų kolektyvus. Ištikimiausi, iki šių dienų festivalį palaikantys ir jį puoselėjantys: rajono laikraštis „Gimtasis Rokiškis", AB Rokiškio sūris", UAB „Lašų duona", UAB „Daivida", ŽŪB „Audrupio paukštynas", V. ir S. Jasiulevičiai, „Valstiečių žinios", kabelinė televizija „Zirzilė", UAB „Leokordis", KB „Miško draugas". Rėmėjų sąrašą kasmet papildo nauji. Yra remiančių, bet norinčių likti neįvardintais.

         Šalia šių 33-us metus festivalį puoselėjančių rėmėjų, pagrindiniais išlieka Rokiškio rajono savivaldybės ir LR Kultūros ministerijos (Kultūros rėmimo fondo).

        Lietuvos profesionalių teatrų festivalis VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS yra pagrindinis ir labiausiai rokiškėnų laukiamas renginys.

 

       Nuoširdžiai dėkojame viesiems – dalyvaujantiems, remiantiems, prisidedantiems, palaikantiems, laukiantiems !

Rokiškio kultūros centro kolektyvas.

Jūsų įmonė?

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook