Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

ROMUVOS kino salė Kęstučio g. 62 (Nacionalinio Kauno dramos teatro mažųjų salių kiemelyje)

Aprašymas

Kino teatrą “Romuva” 1939 metais atidarė verslininkai Antanas ir Petras Steikūnai. Pastatas Laisvės alėjoje buvo statomas dvejus metus, tačiau kino propaguotojams kilo įvairių nenumatytų rūpesčių. Tuo metu “Romuva” buvo pripažinta “erdviausiu, moderniausiu ir originalumu pralenkiančiu ne tik Kauno, Lietuvos, bet ir kai kuriais atvejais net Baltijos šalių kino teatrus”. Kai kurie amžininkai prisimena, kad tuo metu “Romuvos” šeimininkams konkurentai siūlė net 5 tūkstančių litų, kad jie atsisakytų šio sumanymo.  Tačiau kino teatras miestiečiams tarnavo tik vienerius metus, jo veiklą nutraukė antrasis pasaulinis karas, kurio metu “Romuva“ buvo nacionalizuota, programos turinį ėmė griežtai kontroliuoti Valstybinė kinofikacijos valdyba. Nepaisant to, „Romuvos“ kino teatras kelioms miestiečių kartoms tapo gražių, romantiškų prisiminimų vieta, kurią, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pasitiko privatizavimo proceso iššūkiai.

Tačiau nepaisant visų sunkumų bei iššūkių, šiandien šis kino teatras  yra paskelbtas kultūros vertybe. Tai  istorija ir nostalgija dvelkiantis kino teatras, kuris vėl atgimęs žiūrovus pasitinka su jaunatvišku šūkiu – “Romuva” – naujas kvėpavimas!

“Romuva”, tai ne tik tradicinė kino teatro erdvė. Čia galite sudalyvauti negirdėtuose renginiuose, festivaliuose, koncertuose, teatro spektakliuose. Taip pat šis kino teatras suteikia jums galimybę susitikti su įdomiais kultūros veikėjais, išvysti nematytus, o gal ir kiek primirštus filmus.

Naują kvėpavimą įgavusi “Romuva” yra ne tik Lietuvos kino istorijos dalis ar Kauno miesto  Laisvės alėjos veidas, tačiau ir vienintelis veikiantis istorinis  kino teatras laikinojoje sostinėje.

Jūsų įmonė?

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook