Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Santakos parkas

Aprašymas

Santakos parkas – 12,69 ha teritoriją užimantis parkas Nemuno ir Neries upių santakoje Kauno senamiestyje. Parko ribos patvirtintos 1993 m. gegužės 11 d.

Parko rytinėje dalyje stovi Kauno pilis ir Šv. Jurgio bažnyčia su Bernardinų vienuolyno ansambliu, Kauno kunigų seminarija, „Santakos“ stadionas, Popiežiaus kalnelis ir aikštė, kurioje 1993 m. lankėsi ir Šv. Mišias laikė popiežius Jonas Paulius II. Ant dešiniojo Nemuno šlaito 28 m. įrengtas tūkstančio vietų amfiteatras su kilnojama scena. 217 m. pagal įmonės „Kauno planas“ techninį projektą, įrengtas 11 sėdimų vietų amfiteatras Papilio gatvės šlaite, netoli Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios.[1] Santakos parko pabaigoje atidarytas naujas riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parkas.[2]

Pilyje ir jos prieigose kasmet rengiamas „Kauno operetės“ festivalis, Mindaugo karūnavimo proga statomi istoriniai spektakliai, vyksta miesto šventės, į kurias susirenka ne tik kauniečiai, bet ir miesto svečiai. 211 m. birželio 4 d. parke atidengta popiežiaus Jono Pauliaus II statula. 216 m. paskelbtas saugomu Santakos gluosnis.

Parko želdiniuose vyrauja lapuočių medžių rūšys, gausu įvairių rūšių paukščių, pvz., varnėnų, kurapkų, keršulių, šarkų, kėkštų ir vabalų, neretai galima išvysti smulkių gyvūnų – kiškių ar ežių. Deja, tačiau dėl didėjančios urbanizacijos bei Kauno miesto savivaldybės atlaidumo santakos parko gyvūnija vis labiau išstumiama iš teritorijos.

Parke atsiveria vaizdai į Aleksotą ir Vilijampolę bei Neries deltą. Pasak legendos, būtent šioje vietoje kunigaikštis Kunas įkūrė Kauno miestą bei pastatė pilį. Taigi, santaka gali būti laikoma viso Kauno miesto įkūrimo vieta.

Jūsų įmonė?

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook