Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Utenos daugiafunkcinis sporto centras

Aprašymas

Utenos daugiafunkcio sporto centro istorija

        1953 m. Utenoje, viena iš pirmųjų Lietuvoje, įkurta vaikų  sporto mokykla (VSM).  Vėliau ji buvo pavadinta vaikų ir  jaunimo sporto mokykla, dar vėliau – vaikų ir jaunių sporto mokykla (VJSM), o  nuo 1992m. - Kūno kultūros ir sporto centras (KKSC). Mokyklos vadovais buvo: 1953-1955 m.- J. Steikūnas; 1955-1959m.- J. Cesevičius; 1959-196m. – A. Bakšys; 196-1962m. – J. Cesevičius; 1962-1992m. – A. Kaušylas. 1992m. įkūrus kūno kultūros ir sporto centrą vadovu paskirtas A. Surgautas, kuris vadovauja ir  iki šių dienų.

     Įkūrus Utenoje vaikų sporto mokyklą veikė 3 skyriai – gimnastikos, futbolo ir lengvosios atletikos. Buvo priimti 19 moksleiviai. Per visą sporto mokyklos gyvavimo laikotarpį palaipsniui daugėjo sporto šakų bei mokinių skaičius. Vyko svarūs pakitimai: 1968m. buvo pastatyta šaudykla ,kuri 1977m. buvo rekonstruota, 1969m. pastatytas sporto mokyklos priestatas su sporto sale, 1983m. Utenoje duris atvėrė baseinas. 1992m. vyko Utenos sporto organizacijų pertvarkymas. Jas sujungus  ir buvo įkurtas Utenos kūno kultūros ir sporto centras (KKSC). 29 m. balandžio 3 d. buvo atidaryta Daugiafunkcinė sporto arena. 212 m. sporto centro administracija persikėlė į šias patalpas ir Utenos KKSC pavadinimas buvo pakeistas į  Daugiafunkcį sporto centrą (DSC). 

      Dabartiniu metu veikia vienuolika sporto šakų. Tai dviračių sportas, lengvoji atletika, rankinis, beisbolas, futbolas, krepšinis, slidinėjimas, dziudo, stalo tenisas, plaukimas, boksas. Viso DSC sportuoja  per 8 moksleivių, kuriuos treniruoja 27 treneriai.        

      DSC puoselėjamos senos ir kuriamos naujos tradicijos. Kasmet renkami geriausių rajono sportininkai, organizuojami šventiniai vakarai, pagerbiami geriausi rajono sportininkai. Visa eilė renginių jau tapo tradiciniais. Tai tarptautinės dviratininkų varžybos, „Aukštaitijos“ rankinio, „Aukštaitijos“ kroso varžybos, plaukimo varžybos "Olimpiečių taurė",  moksleivių, seniūnijų žaidynės ir kt.

      Utenos rajonas buvo pirmas Lietuvoje, kuriame vaikų ir jaunimo sporto mokykla buvo reorganizuota į kūno kultūros ir sporto centrą. Matydami gerus uteniškių darbo rezultatus, jų pavyzdžiu pasekė ir kitų šalies miestų sporto organizacijos.

         Utenos DSC treneriai aktyviai dalyvauja trenerių konkursuose, tarptautiniuose seminaruose, konferencijose.  

Jūsų įmonė?

Artėjantys renginiai šioje vietoje

Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook