Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Lietuvos pasididžiavimas - Kuršių Nerija

Lietuvos pasididžiavimas - Kuršių Nerija

Atvykus svečiams iš užsienio, pirmiausia pagalvojame, kad kad mūsų šalis mažytė ir nei savo miestų grožiu, nei turizmo ir pramogų infrastruktūra negali prilygti tokioms šalims kaip Ispanija, Italija. Tačiau dauguma turistų Lietuvą pasisirenka ne dėl pigaus alaus baruose ar linksmybių, o dėl dar ne visiškai civilizacijos paliesto mūsų šalies kraštovaizdžio, gamtos. Civilizacijos stebuklų jie prisižiūri kitose šalyse, todėl jų dėmesį verta atkreipti į Lietuvos gamtą.

Mūsų šalis garsėja nacionaliniais parkais, o pavasariui atsinešus šiltus orus, jie ypač traukia akį. Kuršių Nerijos nacionalinis parkas – vienas gražiausių gamtos stebuklų ne tik Lietuvoje. Todėl jo neparodyti savo svečiams būtų tikras nusikaltimas.

Kuršių Nerija – tai smėlėtas pussiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Šis ypatingas žemės lopinėlis visada atrodo kerintis ir įspūdingas: pavasarį ir vasarą, rudeniui nuspalvinus augmeniją arba žiemai apklojus puraus sniego apklotu. Tikriausiai įspūdingiausias Nerijos gamtos elementas – kopos. Tačiau Kuršių nerijos unikalumo vertė slypi ne atskiruose jos gamtos komponentuose, bet nepakartojamame tų komponentų derinyje, kuris žavi ne tik lietuvius, bet ir svečius iš kitų šalių.

Supažindinant svečius su šiuo gamtos stebuklu, esmė yra ne tame ką turime parodyti, o kaip tai pateikiame. Todėl svarbu prieš išvyką pasidomėti Kuršių Nerijos istorija, mitais, tam tikrais faktais. Gražūs vaizdai ir Jūsų pasirengimas svečiams paliks neišdildomą įspūdį.

Pirmiausia svečius reikėtų sudominti krašto istorija, atsiradimo mitu. XV a. Kuršių Nerija garsėjo įspūdingomis giriomis: augo didingi ąžuolai, eglės, pušys. Žmonėms iškirtus miškus, smėlis liko visiškai nesutvirtintas, be to, smėlio dar pripūtė vakarų vėjai ir taip susformavusios milžiniškos kopos, kurios savo kelyje palaidojo ne vieną pamario žvejų kaimą. Apie Neriją pasakojama daug mitų, kurie turėtų sudominti svečius. Žinomiausias mitas – apie milžinę žvejų dukrą Neringą. Vienam iš dievų Banpūčiui užsirūstinus, Neringa stojo ginti pamario žmonių – iš prijuostėje susemto smėlio supylė neriją. Juodkrantėje esančiame Raganų kalne esama Neringos gyvenimą ir jos žygius aprašančių skulptūrų.

Verta aprodyti Naglio ir Grobšto rezervatus bei daugybę Nerijoje esančių draustinių, kurie pasižymi ypatinga augmenija, į Raudonąją knygą įtrauktais paukščiais ir gyvūnais. Norėdami svečius supažindinti su Lietuvos gyvūnija, galite pasiūluti jiems paukščių stebėjimo pramogą. Paukščių stebėjimas yra labai populiarus užsiėmimas visame Vakarų pasaulyje tarp mėgėjų, praleidžiančių daug laiko gamtoje. Patogiausia stebėti yra nuo aukštų kalvų ar kopų, ir iš specialiai stebėjimui įrengtų paukščių stebėjimo bokštelių.

Šį pajūrio lopinėlį galima pamatyti, ne tik tiesiog vaikštinėjant, bet ir pramogaujant. Jei Jūsų svečiai pageidauja aktyvesnių pramogų, jiems galite pasiūlyti įvairių pramogų: pasivažinėjimą Pajūrio dviračių trasa, pasiplaukiojimą kateriais, jachtomis. Taip ne tik linksmai ir įdomiai praleisite laiką, bet ir aprodysite visas Nerijos grožybes. Pakankamai išvystyta turizmo infrastruktūra siūlo įvairias pažintines eskursijas, megėjišką žvejybą jūroje, buriavimą ir kitus užsiėmimus. Žiemą taip nestinga pramogų: galima pasivažinėti ledrogėmis, dalyvauti fotomedžioklėje, poledinėje žvejyboje ir apžiūrėti apylinkes per slidžių žygį. Be to, beveik visą sezoną veikia įvairūs muziejai, parodos, galerijos, vasarą vyksta Nidos muzikos festivalis taigi Kuršių Nerijoje tikrai yra ką veikti ir pamatyti.

Po visų pramogų, Jūsų svečiams tikriausiai patiks apžiūrėti nedideles ir ramias Neringos, Juodkrantės ir Nidos gyvenvietes, paragauti iš marių ištrauktos žuvies patiekalų mažose ir jaukiose kavinėse.

Taigi Kuršių Nerijos aprodymas svečiams iš užsienio – tiesiog privalomas dalykas. Šis ypatingas pajūrio perlas žavi įspūdinga gamta, įspūdingomis kopomis ir kraštovaizdžiu. Be vis to, visų metų laikais svečiams galėsite pasiūlyti įvairių pramogų ir užisėmimimo. Tad pirmyn į Kuršių Neriją!

Ieva Gasparovičiūtė

Nuotr. visitneringa.com

KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook