Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Didžiausios ir ilgiausios čiuožyklos pasaulyje

Didžiausios ir ilgiausios čiuožyklos pasaulyje

Nėra nieko geriau už adrenalino antplūdį sėdint ant įspūdingos čiuožyklos viršaus. Varžybos dėl didžiausio, greičiausio, baisiausio ir ilgiausios čiuožyklos pasaulyje vis labiau įsibėgėja. Didžiausios čiuožyklos jau skaičiuoja ne metrus, bet beveik kilometrus.

Kalbant apie vandens čiuožyklas, tai jos pirmą kartą minimos Naujojoje Zelandijoje 1906 m. tarptautinėje parodoje. Tai buvo paprastas medinė čiuožyklą, kuri „iššaudavo“ ją besinaudojančius į ežerą. Greitai šita idėja pritapo visame pasaulyje, ir per kitus dvidešimt metų panašios čiuožyklos tapo pramogų norma visame pasaulyje.

Šiomis dienomis vandens čiuožyklos rungiasi pretenduodamos į aukščiausią bei ilgiausią pasaulyje nusileidimo taką. Vienas iš pirmųjų mega čiuožyklų pavadinimu „Insano“ buvo įrengtas Fortaleza, Brazilijoje 1989, ir siekė 41 metrą aukščio. Joje žmonės išvystė greitį iki 105 km / val. Netrukus jį aplenkė kiti. Štai Venecijoje (Italija) „Captain Spacemaker“ siekia 42 m. 2020 metais JAV, New Jersey valstijoje buvo atidaryta “Thrillagascar” vandens čiuožykla – 43.3 m. Tačiau net ir ji nublanksta prieš Rio De Janeiro (Brazilija) esančioje “Kilimanjaro” čiuožykloje siekiančioje 49.9 m!

Čiuožyklų aukštį, be abejo, reguliuoja fizikos dėsniai. O kaip dėl ilgiausios čiuožyklos titulo. Penang (Malaizija) 2021 m. buvo pastatyta per džiungles bevingiuojanti čiuožykla, kurios ilgis 1111 metrai.

Be abejo, be vandens čiuožyklų yra gerai žinomos įprastos vaikų žaidimų aikštelių čiuožyklos. Kokios ilgio ar aukščio jos gali tapti? Kaip jums atrodo įprasta čiuožykla, kuri siekia 85.02 metro ilgio. Ji 2022 metais pastatyta Egaila (Kuveitas) prekybos centre 89 Mall. Tai tikrai įspūdingas statinys. Bet net jis tampa mažu šalia įspūdingo „The Slide“ esančio Londone ir siekiančio net 178 m. ilgį.

Pripučiamos čiuožyklos irgi nemažiau įspūdingos. Štai Arizonoje (JAV) esantis „Skyscraper slide“ yra net beveik 17 metrų aukščio ir 45 metrų ilgio. Tačiau jeigu skaičiuoti ne vientisą čiuožyklą, tai rekordas tektų JAV esančiame „Slide the Slopes“ parkui, kuriame nusileidimas čiuožyklomis yra beveik 2.5 km ilgio!

Informaciją paruošė smagių ir įdomių renginių įmonė EMOVENTS, kuri taip pat turi vienintelę mega čiuožyklą Lietuvoje.
Daugiau apie tai sužinosite: https://www.emovents.lt/pramogu-irangos-nuoma/big-slide


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook