Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Dovana, kuri nieko nekainuoja

Dovana, kuri nieko nekainuoja

Tikriausiai dauguma prisipažintų, kad artėjant artimo žmogaus gimtadieniui, retas kuris iš anksto pradededa galvoti apie dovaną bent kelias dienas anksčiau. Dauguma paskutinę dieną ar net valandą lekia į prekybos centrus, parduotuves, ieškodami įdomios dovanos. Tačiau vis nuperkamos tos pačios atsibodusios žvakidės, nuotraukų rėmeliai, minkšti žaislai ir kiti materialūs daiktai, kurie vėliau jubiliatui nekelia jokių emocijų, prisiminimų.

Tad nors kartą verta dėl artimo draugo pasistengti ir padaryti jo gimtadienio šventę ypatingą, įsimenamą. Gimtadienio vakarėlį ar paprastą pasidėdėjimą nuspalvins originali, iš ansksto paruošta dovana. Gimtadienio dovanos asocijuojasi su nemažom išlaidom, tačiau originalioms dovanoms jų nereikia daug: tereikia fantazijos, bendraminčių ir didelio noro! Štai keletas nieko nekainuojančių dovanų, kurias galima padovanoti draugams.

  • Dovana – knyga. Ši dovana patiks net nemėgstantiems knygų žmonėms, nes ją rašys geriausi draugai, šeimos nariai. Idėja labai paprasta: draugai, giminaičiai turi surinkti įdomesnes jubiliato nuotraukas iš jo gyvenimo, prisiminti svarbius, su juo susijusius įvykius ir juos linksmai, žaismingai aprašyti pačių pagamintoje ir originaliai įrištoje knygoje. Tam išlaidų praktiškai nereikia, tereikia tik netingėti veikti!

 

  • Dovana – filmas. Tikriausiai dauguma turi nemažai draugų, kurie gyvena, mokosi užsienyje. Ir artėjant jų gimtadieniui paprasčiausiai nėra galimybių pasveikinti, įteikti dovaną. Tad padėti tą padaryti gali ši idėja: giminaičiai, šeimos nariai sukuria paprasčiausią filmuką, kuriame kiekvienas atskirai arba visi kartu pasidalina mintimis apie jubiliatą bei pasako, sudainuoja sveikinimą, linkėjimus. Tokį sukurtą šedevrą galima įrašyti į kompaktinį diską ir nusiųsti, paprastesnis kelias - tiesiog jį įkelti į youtube.com ar į panašią svetainę.

 

  • Dovana – pasirodymas. Jai reikės didesnio pasiruošimo, gal net keletos repeticijų, tačiau tokia dovana – staigmena tikrai atpirks pasiruošimui sugaištą laiką ir pradžiugins šventės kaltininką. Tokiai staigmenai paruošti, reikia suburti draugus, kartu sugalvoti pasirodymo idėją bei viską tiksliai suplanuoti. Tai gali būti jubiliato mėgstamiausių muzikos atlikėjų parodijos, suvaidintos linksmos ištraukos iš jo praeities arba ateities. Tokiam pasirodymui tereikia parepetuoti iš anksto, paruošti minimalias dekoracijas, rūbus ir vakarėlio metu netikėtai parodyti šou.

Taigi vietoj banalių dovanų, visada galima paruošti nieko nekainuojančią, įdomią ir tikrai įsimenančią dovaną. Tereikia nugalėti tinginį ir pradėti veikti: suburti draugus, ieškoti idėjų, fantazuoti, rašyti, filmuoti, repetuoti! Tokios nieko nekainuojančios dovanos giliai įsirėš į brangių draugų atmintį, o ir ruošiant tokią dovaną, kompanija tikrai nenuobodžiaus ir smagiai leis laiką. Ir kas svarbiausia -  nematerialios dovanos kaip niekas kitas stiprina draugystę...

 

Ieva Gasparovičiūtė

Nuotr. pexels.com

KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook