Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Pramogauk be automobilio!

Pramogauk be automobilio!

Kiekvieną dieną riedi keliu? Į darbą, į paskaitas, į vakarėlį...? Kiek nemažai laiko praleidžiame ant ratų... Ar kada buvo kilęs noras iškeisti juos į ką nors kitą? Turbūt dažnai kyla noras tiesiog pasivaikščioti ar pavažinėti dviračiu... O jei dar ir oras puikus, ir į darbą nereikia, o jūs kaip tik susiruošėte papramogauti... Leiskite pailsėti savo automobiliui, tikrai ne mažiau smagu paplaukioti valtimi, jachta, ar vandens motociklu. Juk ir vandenyje pramogų tikrai netrūksta.

 
Valtis

Jei norite ramiai ir romantiškai praleisti laiką, būtinai paplaukiokite valtimi. Net jei gyvenate mieste, aplink nei vieno ežerėlio, o ir valties neturite, nieko baisaus. Lietuvoje tikrai yra daug firmų, kurios teikia tokias paslaugas, daugelyje kaimo turizmo sodybų jums tikrai pasiūlys paplaukioti valtimi ežere ar tvenkinyje. Ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir galėsite pasigrožėti gamta, pramankštinti kaulus irkluodami, o gal net ir pažvejosite.

 
Kanoja

Kanojos – tai turistiniai irkliniai laiveliai. Kanojų prototipas – Šiaurės Amerikos senųjų gyventojų indėnų naudoti laiveliai – pirogos. Irkluojama vienos mentės nepritvirtintais irklais. Kanojos ypač lengvai skrodžia vandenį, nes turi simetriškus, smailėjančius, aukšti galus. Jos būna dvivietės, trivietės ir keturvietės. Jomis galima plaukioti upėse, ežeruose ir nedideliuose vandens telkiniuose.

 
Baidarė

Siaura lengva valtelė uždaru viršumi be įkabų irklams. Irkluojama dvimenčiu irklu, vairuojama kojiniu vairu arba plaukimo kryptis išgaunama tik irklais. Būna karkasinės, karkasinės-pripučiamos ar tik pripučiamos, plastikinės. Tokio tipo valtimis žvejodavo šiaurės genčių žmonės.
Baidarėmis smagu ne tik lenktyniauti su draugais, bet galima surengti ir kelių dienų kelionę upe (nepamirškite palapinių). Keliauti su baidarėmis gali ir kanojos, nes savo greitumu ir manevringumu jos mažai skiriasi.

 

Kateris

Na o jei neapsiribosite nedideliu tvenkinuku ir norėtumėte išplaukti į platesnius vandenis, rinkitės katerį. Tai nedidelis laivas su varikliu. Katerių būna įvairių rūšių. Nesvarbu kokį pasirinksite savo pramogai, svarbu, kad vandeniu galėsi skrieti jau kur kas greičiau nei su valtimi ar baidare, o ir vietos kateryje daugiau.

 

Vandens motociklas

Jei mėgstate kiek ekstremalesnes pramogas, vandens motociklas kaip tik ta vandens transporto priemonė, kurią jūs turite išbandyti. Galite plaukioti vienas su sportiniu lengvu, galingu ir manevringu vandens motociklu. Jei norite šia pramoga pasimėgauti su draugais, rinkitės turistinius vandens motociklus. Jie yra triviečiai ir keturviečiai.

 

Burlentė

Na, o jei norite mesti iššūkį bangoms ir pasikinkyti vėją, išmėginkite plaukiojimą burlentėmis. Burlenčių sportas yra buriavimo ir banglenčių sporto hibridas. Burlentė – supaprastintas burinio laivo modelis, kuris vairuojamas palenkiant burę pirmyn arba atgal. Plaukioti burlentėmis galima tiek ramiame vandenyje, tiek bangų mūšoje. Svarbu, kad vėjo greitis būtų nuo 3 iki 20 m/s, o geriausia, kai jis yra tarp 5 ir 15 m/s. Jei manote, kad burlentė yra ta vandens sporto priemonė, kuriai reikia daug jėgos, - klystate, svarbiausia yra vikrumas ir pusiausvyra.

 

Leiskite pailsėti sau ir savo automobiliui, pasirinkite vandens pramogas. Smagiai praleisite laiką ir patirsite nepamirštamų įspūdžių.

 

Lina Daukšaitė
Nuotr.birstononemunas.lt; www.dubysos-baidares.lt; www.jachtos.lt 
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook