Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Sėsk ant dviračio!

Sėsk ant dviračio!

Pavasaris, bundanti gamta, vis šiltesnis ir šiltesnis oras, vis dažniau giedras dangus ir kaitresni saulės spinduliai gundo mus vis dažniau laiką leisti gamtoje. Galbūt dažnas išlipa viena stotele anksčiau ir savo kelionės tikslą pasiekia bent keletą metrų įveikdamas pėstute. Lengvu žingsniu pasivaikščiodamas, pasimėgaudamas geru oru ir bundančia gamta... Būtent pavasaris yra tas metų laikas, kai reikėtų leisti pailsėti savo automobiliui ir keliauti kur kas sveikesne (tiek sau, tiek aplinkai) transporto priemone. KaVeikti.lt siūlo išmainyti automobilį į dviratį!

Dviratis – greita ir patogi transporto priemonė. Ji ir ekonomiška, ir neteršia gamtos, ir padeda jums išjudinti raumenis. Gal net numesti kelis nepageidaujamus kilogramus? Taip pat važiavimas dviračiu gerina širdies darbą, stimuliuoja kraujo apytaką ir dar daug gerų dalykų būtų galima vardinti ir vardinti...

Dviračiais galima keliauti tokiomis vietomis, kur automobilis nepravažiuotų. Jei norite per atostogas arba tiesiog per laisvą savaitgalį pakeliauti po Lietuvą, pabūti gamtoje, poilsiauti, paliekant savo automobilį namuose, dviračių turizmas – tai, ko jums reikia!

Bendrija „Atgaja“ gali pasiūlyti net kelias dviračių trasas:

Nemuno dviračių trasa


Šia trasa keliausite po nuostabius Nemuno vingius ir gamtą. Pamatysite pilis (galima aplankyti Vytėnų, Raudonės ir Raudondvario pilis) ir piliakalnius, miestelius ir dvarus, parkus ir muziejus. Ši trasa nėra sunki ir skirta pradedantiesiems dviračių turistams.

Suvalkijos dviračių žiedas
Tai kelionė Suvalkijos lygumomis ir kalvomis. Trasa skirta mėgstantiems gamtos prieglobstį. Keliausite prie pat Lietuvos sienos su Lenkija, Rusija.

Dviračių takų turistams siūlo ir Druskininkai:

Žilvino takas
Trasos ilgis: 6- 10 km. Užsukti į Druskininkų vandens parką ar Druskininkų gydyklą, Grūto parką.   Keliaujant šiuo dviračių taku galėsite pamatyti Meilės salą, Grožio šaltinį, Ratnyčios ir Nemuno santakos tiltelį, Eglės tvenkinį, Ilgio ir Grūto ežerus, A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parką, Miško muziejų „Girios aidas“.

Žvaigždžių orbita
Trasos ilgis: 9- 24 km. Keliaujant šia dviračių trasa, galima aplankyti Druskininkų miesto muziejų, M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, Mažąją galeriją, V. K. Jonyno galeriją, Švendubrės etnografinį kaimą, Raigardo kraštovaizdžio draustinį.

Dviračiais galite keliauti net po visą Kuršių neriją. Ten yra išasfaltuota 17 km. ilgio dviračių trasa nuo Smiltynės iki Juodkrantės, dviračių takai jungia visas Kuršių nerijos gyvenvietes. Keliaujant šia trasa galima pasigrožėti nuostabiais pajūrio kraštovaizdžiais, žaliais pušynais, smilčių paplūdimiais, Kuršių mariomis.

Dviratis gali tapti ir puikia kasdiene transporto priemone. Jau daugelyje miestų ir miestelių yra nutiesta ne vienas kilometras dviračių takų. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose Dviračių takai yra išraizgę beveik visą miestą. Pavyzdžiui Vilniuje dviračių takai yra nutiesti beveik visuose mikrorajonuose: Naujamiestyje, Karoliniškėse, Žvėryne, Senamiestyje, Pašilaičiuose, Šeškinėje ir daugelyje kitų.

Kauno mieste šiuo metu yra 47 km dviračių takų. Tai dviračių takai Kleboniškio šile, Jonavos gatvėje, dalyje Baltų prospekto, tarp Kleboniškio, Kalniečių ir Draugystės parkų, Tvirtovės alėjoje, Studentų gatvėje.

Naujausia ir geriausia įrengta trasa yra nuo Panemunės tilto per Šančius ir Centrą iki Senamiesčio. Dviračiais galima važinėti miesto poilsio zonose – Panemunėje, Kleboniškyje, Lampėdžiuose. 

Taigi atšilus orams leiskite pailsėti savo automobiliui, o savo kasdienes ir laisvalaikio keliones patikėkite dviračiui.

Lina Daukšaitė
Nuotr.sxc.hu
KaVeikti.lt


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook