Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Ir keturi kampai nebaisūs su stalo žaidimais!

Ir keturi kampai nebaisūs su stalo žaidimais!

Kai atsibosta klubai, triukšmingi susibūrimai, o norisi ramaus ir jaukaus vakaro tarp keturių kampų, tačiau visa turima filmų kolekcija yra išžiūrėta, į kompiuterio pusę net nesinori pažvelgti, atrodo, kad tikrai nėra ką veikti. Tačiau verta prisiminti vaikystėje pamėgtus stalo ir galvosūkių žaidimus, kurie padės ne tik įdomiai ir linksmai praleisti vakarą, bet, skirtingai nei kompiuteriniai žaidimai, padės lavinti atimtį, logišką mąstymą. Šiuos žaidimus galima žaisti tiek vienam/-ai, tiek kelių draugų kompanijoje.

Pirmasis siūlomas žaidimas ­– sudoku. Šis japonų žaidimas, kurio esmė yra surasti ir įrašyti skaitmenis nuo 1 iki 9 taip, kad skaitmenys nesikartotų eilutėse, stulpeliuose bei paryškintuose 9 langelių kvadratuose, ne tik lavina mąstymą, bet ir padeda smagiai praleisti laiką. Sudoku galima rasti įvairiuose leidiniuose bei internete. Kitas ne mažiau įdomus žaidimas – Rubiko kubas, kuris susideda net iš 119 skirtingų algoritmų, tad, norint jį sudėti, tikrai atsiras ką veikti! Be šių žaidimų, parduotuvėse nebrangiai galima įsigyti kitų ne mažiau populiarių galvosūkių kaip „Tangle Junior“ ir pan. Neverta pamiršti ir nuo vaikystės laikų išsaugotų dėlionių, kurios suteiks ne mažiau džiaugsmo. Ypač įdomios yra dvipusės dėlionės, kurias dėliojant, vakaras kaip mat greitai pralėks.

Stalo žaidimai – linksma ir bendravimą skatinati pramoga, kurią galima žaisti su šeimos nariais, draugais. Galvojate, kad stalo žaidimai yra senamadiška, nuobodu? Labai klystate, nes juos įdomu žaisti tiek namuose, tiek triukšmingame vakarėlyje. Ramiam pasisėdėjimui bei mąstymo lavinimui tiks šachmatai, šaškės, kortos bei daugumos užmirštas tikrai labai smagus žaidimas – „Domino“, kurį gali žaisti nuo dviejų iki kelių asmenų. Domino tikslas tikslas - sudėlioti kauliukų grandinę. Domino kauliukai yra tik žaidimo pagrindas, panašiai kaip kortos, o patys žaidimai yra labai įvairūs.

 

 

Vakarą tikrai praskaidrins monopolis, kurio tikslas yra tapti kuo turtingesniu žaidėju, o kam šis žaidimas tapo nuobodus ar per daug sudėtingas – parduotuvėse yra tikrai nemažas pasirinkimas įvairiausių stalo žaidimų. Vienas įdomesnių – „Jenga“, kuriame iš pagaliukų reikia pasatyti bokštą, o vėliau išstūminėti po po pagaliuką iš bokšto. Šio žaidimo privalumas – jį gali žaisti ir vienas žmogus, ir net daugiau nei dešimt! Įdomumu išvardintiems žaidimams nenusileidžia „Alias“ žaidimas. Tai - pakankamai paprastas, nereikalaujantis ilgų aiškinimų žaidimas, kurio esmė yra per tam tikrą laiką atspėti komandos draugo kortelėje užrašytą žodį. Dėmesio verti yra „Ligreto“ ir „Nardų“ žaidimai. „Ligreto“ žaidimą gali žaisti labai įvairus žmonių kiekis. Žaidžiant šį žaidimą,  kiekvienas žaidėjas gauna po kaladę kortų, kurias pagal spalvą reikia sudėlioti iš eilės nuo 1 iki 10. Nardų žaidimas primena šaškes, tik jame figūros judinamos priklausomai nuo kauliuko metimo. Šiuo metu ypač išpopuliarėjo tokie stalo žaidimai kaip „Abalone“, „Katano salos naujakuriai“.

Apskritai, stalo žaidimų pasirinkimas yra tikrai gausus, o jei jų kaina pasirodo per didelė, galima rasti  stalo žaidimų nuomos punktų (www.rikis.lt). Dauguma žaidimų versijų yra ir internete, tačiau virtualioje erdvėje prarandamas didelis žaidimų privalumas – galimybė bendrauti, juoktis, kartu dalintis įspūdžiais. Tad neverta kiurksoti tarp keturių kampų – pirmyn žaisti stalo ir galvosūkių žaidimų, kurie garantuoja ne tik tarpusavio kovą, bet ir linksmai praleistą laiką.

Ieva Gasparovičiūtė

Nuotr. sxc.hu;

KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook