Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Ir sporto muziejuje yra ką veikti!

Ir sporto muziejuje yra ką veikti!

Atsibodo keturios sienos? Nebesugalvoji, ką veikti? Tuomet tau reikia būtinai išeiti iš namų! Savo mieste tikrai rasi ką nuveikti. Galbūt dar neaplankei visų garsių savo miesto aikščių, nematei visų įžymių istorinių paminklų ar neapsilankei savo miesto muziejuose? Jei jauti, kad tave tuoj tuoj pribaigs nuobodulys, tiesiog privalai išeiti iš namų!

O jei gyveni Kaune, arba ruošiesi aplankyti laikinąją sostinę, turime tau puikų pasiūlymą – apsilankyk Sporto muziejuje!

Jeigu domiesi sportu, ar pats esi profesionalus, o gal tik mėgėjas sportininkas, čia tikrai rasi, į ką pasižiūrėti ir daug ko įdomaus pasiskaitinėti apie garsiuosius Lietuvos sportininkus. Pamatysi ir garsiausius lietuvių iškovotus medalius bei taures.

Muziejuje eksponuojama daug senoviškų daiktų. Pamatyti, kokios anksčiau buvo sportininkų aprangos, kokia avalynė. Eksponuojami ankščiau naudoti apsauginiai šalmai, senovinės sportinės pačiūžos ir t.t.

 

Taip pat pamatysi, kokios amunicijos sportininkams reikia kopiant į kalnus.

 

Eksponuojamos ir senovinės bokso pirštinės, iškovoti čempionų diržai, slidės, sportinės rogės...

Sporto muziejus repšinio sirgaliams turėtų ypač patikti, nes čia galima daug sužinoti apie Lietuvos krepšinio istoriją. Tap pat pamatyti ne tik nuotraukų, bet ir iškovotų taurių bei medalių ir net krepšininkų aikštelėje dėvėtą aprangą.

Įdomu pamatyti ne tik taurę, laimėtą žaidžiant su amerikiečiais, bet ir sužinoti, kaip 20 a. pradžioje vadinosi krepšinis...

Sporto muziejuje galima susipažinti net su Lietuvoje populiarumo dar nesulaukusiu beisbolu. Taip pat sužinosi ir apie pirmuosius sporto gydytojus, bei susipažinsi su tuometiniais jų gydymo instrumentais. 

Muziejus nėra labai didelis, todėl galėsi neskubėdamas apžiūrėti visus eksponatus, bei apie juos pasiskaityti, bet tai nespės pabosti. 

Be to, dabar visai šalia sporto muziejaus vyksta cirko ekspozicija. Čia galima susipažinti su Lietuvos cirko istorija bei niuansais. Taip pat pamatysi ne tik įspūdingų nuotraukų, bet ir pasigrožėsi spalvingais cirko artistų sceniniais drabužiais ir kita įdomia cirko amunicija. Vienu šūviu nušausi du zuikius!

Lina Daukšaitė
Nuotr. KaVeikti.lt
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook