Grįžti į pilną sąrašą

Išskleisk sparnus!

Išskleisk sparnus!

Visada mėgai itin aktyvias ir ekstremalias pramogas? Net šiurpuliukas nukrečia pagalvojus, kad artėjant šiltajam metų laikui bus galima išmėginti tai, ko dar nepatyrei! Kas tai galėtų būti? Jei norisi kažko kito nei skrydis oro balionu ar šuolis parašiutu, yra ir daugiau įdomių pasiūlymų.

Oro pramogų entuziastai tikrai turi iš ko rinktis. Tereikia noro ir... trupučio drąsos! Štai dar keletas nepaprastų „aparatėlių“, kurių galbūt dar neteko išbandyti:

Skraidyklė. Tai specifinė, į lėktuvą ar parasparnį visiškai nepanaši skraidymo priemonė. Viena pagrindinių skraidyklės ypatybių – atvira kabina. Pro ausis švilpiantis vėjas kelia itin stiprius pojūčius. Būtent todėl net ir karštą vasaros dieną neteks prakaituoti. Lenktynės su praskrendančiais paukščiais, nepakartojami reginiai paliks išties neišdildomą įspūdį. 

Parasparnis – lengvas nešiojamas sklandytuvas. Ši skraidymo priemonė naudojama nusklęsti nuo kalno šlaito ir sklandyti aukštyn taip, kaip tai daroma sklandytuvais ar skraidyklėmis. Parasparnis primena parašiutą. Visgi jų paskirtis nevienoda. Parašiutas skirtas saugiai nusileisti ant žemės, o parasparnis – kuo ilgiau skrieti ore. Tai ne tik puiki laisvalaikio praleidimo forma, bet ir viena romantiškiausių sporto šakų.

Apžvalginis skrydis. Tai puikus pasiūlymas tiems, kuriems dar niekada neteko pakilti į orą. Tikrai malonu skristi drauge su artimaisiais ar draugais. Dažniausiai skrendama prancūziškais,vadinamaisiais MS-893 lėktuvais, kuriuose vienu metu galima skristi trise. Pakilus į 300 metrų aukštį, prieš akis atsiveria 50 kilometrų spinduliu plytintys vaizdai. Taip praleisto laisvalaikio pamiršti neįmanoma!

Skrydis sraigtasparniu. Tai dar vienas apžvalginio skrydžio variantas. Oro pramogų mėgėjams Lietuvoje suteikiama puiki galimybė paskraidyti Vilniaus, Molėtų ar Trakų apylinkėse. Sraigtasparnis gali skristi 155 kilometrų per valandą greičiu, o maksimalus skrydžio aukštis yra 4 km. Skrydžio metu patirti įspūdžiai išliks ilgam!

Akrobatinis skrydis. Patys didžiausi ir atkakliausi aštrių pojūčių mėgėjai gali išmėginti akrobatinį skrydį. Visgi ši pramoga netinka naujokams ar silpnos sveikatos žmonėms. Įsivaizduok – akrobatinio skrydžio metu lėktuvas skrenda didesniu nei 400 kilometrų per valandą greičiu! Stačiu kampu kylama į viršų ir vėl smingama žemyn, o žmogaus svoris padidėja net iki 7 kartų. Išties ekstremalu.

Kaip matai, pramogų ore įvairovė išties didelė. Kiekvienas gali pasirinkti dar neišmėgintą, širdžiai artimą variantą. Tad pirmyn – išskleisk sparnus!

Aušra Rašimaitė
Nuotr.sxc.hu
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook