Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Kelionė paukščių takais

Kelionė paukščių takais

Ar kada nors sapnavote, jog skrendate? Koks tai turėtų būti jausmas – tiesiog atsispirti nuo žemės ir pamatyti viską ne iš apačios į viršų, o atvirkščiai – iš viršaus į apačią... Taip, mes galime imituoti paukščio skrydį lėktuvu, skraidykle ar kitu mechanizmu, tačiau niekas nepakeis tikrojo laisvo paukščio skrydžio, kurio žmogui nelemta patirti.

Vis dėlto KaVeikti.lt rado išeitį, ką veikti, kai be proto norisi skristi – iš tiesų skristi! Mes, žmonės, galime nuvykti ten, kur daugybė paukščių nutupia pailsėti prieš savo ilgą skrydį – tai Ventės ragas. Arba netoli Nidos dunksanti aukščiausia Parnidžio kopa.

 

 

 

    Geriausias ir gražiausias paukščių stebėjimo laikas, žinoma, yra pavasaris bei ruduo. Pavasarį pirmieji traukiantys paukščiai pasiekia Lietuvą jau kovo pradžioje, o paskutinieji migrantai į savo perimvietes Šiaurėje praskrenda tik gegužės gale. Dar daugiau paukščių nei pavasarį galima pamatyti rudeninės migracijos metu- nuo rugpjūčio iki lapkričio. Tuo metu prie pulkų, skrendančių į žiemojimo vietas, prisijungia vasarą išsiperėję jaunikliai. Aktyvios rudeninės migracijos metu per dieną galima pamatyti net iki pusės milijono paukščių, traukiančių į pietus! Taigi tikrai nereikia klausti, ką veikti, belaukiant paukščių – jų ir suskaičiuoti būtų neįmanoma...

 

 
    O ar žinojote, jog Šiaurės ir Centrinėje Europoje yra labai mažai vietų, kur galima pamatyti tokią gausybę migruojančių paukščių, kaip Kuršių nerijoje? Pasirodo, jog būtent virš Kuršių nerijos praeina vienas svarbiausių iš Šiaurės Europos į pietus ir atgal traukiančių paukščių maršrutų, vadinamas Baltosios – Baltijos jūrų migracijos keliu.


    Pati Ventės rago ornitologinė stotis yra viena seniausių Europoje, įkurta 1929 m. Seniau paukščių žieduotojai tinklus užmesdavo ant krūmų. Tuo laiku Lietuva neturėjo ir lietuviškų žiedų, tačiau nuo 1931 m. paukščiai pradėti žieduoti lietuviškaisiais žiedais su įrašu „Lithuania“. Stotyje taip pat galite aplankyti muziejų, kuriame pamatysite milžiniškas paukščių gaudykles, į kurias patekę paukščiai gauna Ventės „pasą“ – beveik besvorį žiedą ant kojos.

 
    Taigi kai norite skristi, pabandykite pirmiausia susidraugauti su tais, kuriem skristi yra taip natūralu kaip kvėpuoti! O norint su kažkuo susidraugauti, pradėti pažintį derėtų nuo paprasčiausio paukščių pažinimo. Taigi skubėkite įsigyti ar pasiskolinti knygą apie paukščius, tuomet pasiimkite su savimi žiūronus bei skaitmeninį fotoaparatą ir leiskitės į kelionę paukščių takais... Tegul Jūsų paukščio skrydis būna aukštas, laisvas ir platus!
Gero dangaus ir svajonių kelio Jums linki KaVeikti.lt…

 

Ramutė Gelbūdaitė
Parengta pagal siluteinfo.lt bei visitneringa.com inf.
Nuotr. sxc.hu, wikipedia.org, visitneringa.com, nerija.lt
KaVeikti.lt


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook