Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

"Mini Zoo" - gyvūnų rojus

Važiuojant iš Klaipėdos Kauno link dešimtajame kilometre poilsiautojo akį turėtų patraukti nesena nuoroda dešinėn - į gamtininkų centrą "Mini Zoo", įsikūrusį Jonučių kaime.

Jo įkūrėjas Edvardas Legeckas visuomet bičiuliavosi su gyvūnais - augino balandžius, medžioklinius šunis, nors jo išsilavinimas nėra nei gamtininko, nei biologo, nei veterinaro. Įsigijus keletą poni arkliukų, vietnamo kiaulių, šernų ir fazanų, žmonės, vieni iš kitų sužinoję, patys ėmė smalsauti ir prašytis pažiūrėti gyvūnų. Neatsigindama smalsuolių Legeckų šeima 2001-aisiais ir nusprendė įkurti zoologijos parką. Aptvarus bei gyvenamąsias vietas įrengė ir gyvūnus prižiūri patys šeimos nariai, kartais padedami giminaičių, draugų ar iš mokyklų atvažiuojančių moksleivių, kurie tai daro su malonumu. Gyvūnai čia apsigyvena padedant Lietuvos, Lenkijos, Kaliningrado ir Latvijos zoologijos sodams.

Šiuo metu čia gyvena daugiau nei 300 įvairiausių rūšių gyvūnų. Tarp jų ir didžiausią įspūdį lankytojams paliekantys egzotiškieji augintiniai - kupranugariai, juodoji meška, tigrai, kengūros ir sidabrinių auksinių spalvų fazanai. Daugelį pralinksmina ir pakelia nuotaiką išdaigininkės beždžionėlės. Plėšrieji gyvūnai gyvena narvuose, o danielius, lamas, dėmėtuosius elnius ir asilus galima sutikti besiganančius pievose ir, jei jie leisis, - netgi paglostyti, pamaitinti ar nusifotografuoti.

Yra ir keli tvenkiniai, kuriuose karštą dieną gyvūnai plaukioja ar malšina savo troškulį. Taip pat nestinga įvairiausių garsų - nuo nenuilstančių papūgėlių gausos, išdidžių gandrų, paslaptingų pelėdų iki didingųjų erelių. Už visuomenės švietimą Lietuvoje apie gyvūnų globą, pagalbą kenčiantiems, sužeistiems gyvūnams, bei laukinių gyvūnų reabilitaciją 2004-aisiais E. Legeckas buvo apdovanotas ženklu "Sekime šv.Pranciškaus pavyzdžiu".

Aplankyti "Mini Zoo" su šeima ar draugais ir pasidžiaugti gyvūnais vasaros metu galima kasdien, 10-20 val.

Asta Semokaitė
Turistas.lt


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook