Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Arabiškas teminis vakarėlis

Arabiškas teminis vakarėlis

Arabai - nepaprastai geranoriški, svetingi, tačiau drauge ir išdidūs, savo papročius bei tradicijas saugantys žmonės. O saugoti ir puoselėti tikraiyra ką. Arabai pagrįstai didžiuojasi savo tūkstantmečių senumo kultūra ir gyvenimo būdu. KaVeikti.lt siūlo pajusti tai patiems ir surengti arabišką vakarėlį.

Tradiciniai arabų drabužiai dažniausiai būna spalvingi ir traukiantys akį. Čia netrūksta pačiais įvairiausiais raštais ir ornamentais siuvinėtų audinių. Arabų kultūra skiriasi nuo kitų Rytų pasaulio kultūrų. To atspindį galima išvysti ir jų apdaruose. Ypač puikūs šventiniai drabužiai. Nevengiama žvilgesio, o moterys dėvi ne tik sijonus. Neretai juos pakeičia plačios kelnės.

 

 

Skirtinguose arabų kraštuose skiriasi ir žmonių apranga. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyje (ypač Jungtiniuose arabų emyratuose) vyrai dėvi ilgus drabužius, naudojami galvos apdangalai. Tai vienas charakteringiausių arabų aprangos akcentų.

 

Kad pavirstų tikromis arabėmis, merginos gali užsidengti veidus. Ir visiškai nebūtina apsiguobti juoda niūria čadra. Vietoj to naudokite žaismingas, įvairiaspalves skareles. Patikėkite, tai daro ir tikros arabų merginos. O jei nuspręsite tapti temperamentingosiomis šokėjomis, skareles ant galvos derėtų pamiršti. Tokiu atveju naudojami papuošalai, akcentuojamas seksualumas. Žinoma, nereikia persistengti.

 

Arabiškam vakarėliui įsigykite tam reikalingų atributų. Kambarį galima dekoruoti puošniomis Aladino lempomis. Vaikinai galėtų pasipuikuoti nepaprasto grožio kardais (žinoma, šios stiliaus detalės nereikėtų naudoti praktiškai). Ir be abejonės - niekaip neišsiversite be kaljano.

  

Kas būdinga arabų virtuvei? Turėkite omenyje, kad arabai dažniausiai valgo neriebų, įvairiais prieskoniais gardinamą maistą. Ypač mėgstama paukštiena, jautiena, pačios įvairiausios daržovės ir vaisiai. Geriama daug arbatos, arabiškos kavos, neatsisakoma saldumynų. Pamėginkite išsikepti arabų itin mėgstamos "duonelės". Tai padaryti be galo paprasta: miltus sumaišykite su vandeniu ir tokiu būdu išminkykite tešlą. Gautą masę kočiokite tol, kol gausite į picos pagrindą panašų plokštainį. Jį kepkite orkaitėje. Štai ir duonelė!

Tikimės, kad arabiškas vakarėlis sudomins ne vieną. Išmėginti tikrai verta. Kas gi galėtų atsispirti kaljano dūmui, ritmingai muzikai ir kerinčiam arabiškam šokiui?

 


Aušra Rašimaitė
Nuotr. sxc.hu
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook