Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Indiškas teminis vakarėlis

Indiškas teminis vakarėlis

Indų kultūrą galima laikyti viena seniausių ir įvairiapusiškiausių pasaulyje. Dažną domina šios tautos religija, papročiai, filosofija. Indai garbina ir daugybę dievybių, šventais laiko gyvulius, kalnus, upes... Ne mažiau įdomūs ir indų apdarai. Jei ieškote egzotikos, indiškas teminis vakarėlis - kaip tik Jums!

Indai turi išties daug švenčių. Pavyzdžiui, lapkričio mėnesį minimos Šeimos, Pinigų deivės, Turtingumo, Derliaus dienos. Galbūt ir Jūs surengtumėte kažką panašaus? Kuo tokiu atveju reikėtų apsirengti? Tradiciniai indų drabužiai pasižymi išties įspūdinga ornamentų ir spalvų gausa. Kuo daugiau spalvų - tuo geriau. Tiek moterų, tiek vyrų apdarai ilgi. Neretai vyrai dedasi turbaną. Šis galvos apdangalas dažniausiai būna baltas.

 

 

Moterų galvas taip pat puošia skraistės. Jos gali būti pačios įvairiausios - plonos peršviečiamas medžiagos ar iš storesnio margaspalviais raštais siuvinėto audinio. Bet kokiu atveju galvos apdangalas turėtų derėti prie arangos.

 

 

Indės dabinasi begale papuošalų. Dideli, masyvūs auskarai, ant kiekvieno piršto net po keletą žiedų, apyrankės. Papuošalai taip pat turėtų būti įvairiaspalviai, žvilgėti. Jei nepatingėsite, įvairiais raštais išpieškite rankas. Tai taip pat savotiškas, unikalus puošimosi būdas. Beje, įdomi detalė - žiedai maunami ne tik ant rankų, bet ir ant kojų pirštų.

  

Atkreipkite dėmesį ir į su maisto ruošimu susijusias tradicijas. Koks indiškas vakarėlis išsivers be šios tautos patiekalų? Nepamirškite, kad indų mitybos racioną daugiausia sudaro kruopos, žirniai, kitos ankštinės daržovės, pienas, vaisiai. Ruošdamos maistą šeimininkės naudoja daug prieskonių ir pagardų. Vienam patiekalui pagardinti dedama mažiausiai septynių rūšių prieskonių. Dažniausia valgoma rankomis, į delną įsidėjus nedidelį kiekį maisto.

 

Pasirūpinkite indiška muzika, pasidomėkite indų šokio subtilybėmis. Juk šios tautos kultūra - viena unikaliausių pasaulyje. Tad ši KaVeikti.lt pasiūlyta vakarėlio tema neturėtų nuvilti.


Aušra Rašimaitė
Nuotr. sxc.hu
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook