Grįžti į pilną sąrašą

Kokteilių vakarėlis

Kokteilių vakarėlis

Ir vėl nesugalvoji ką veikti savaitgalį? Nori linksmai praleisti laiką, bet nežinai kaip praleisti vakarą? KaVeikti.lt skuba tau į pagalbą ir siūlo surengti nepamirštamą, linksmą KOKTEILIŲ teminį vakarėlį. Duokite laisvę savo fantazijai ir vakaras tikrai bus nepamirštamas.

Svarbiausia žinoti daug gerų kokteilių receptų ir pabandyti tokius kokteilius pasigaminti. Tegu tavo šventinį stalą puošia įvairių spalvų ir skonių kokteiliukai, kuriuos galėsite degustuoti visą vakarą. Na o KaVeikti.lt siūlo kelis puikius gėrimus tavo vakarėliui:

 

Sangrija
Sangria  – puikaus vaisių skonio ir nuostabaus aromato vasariškas gėrimas, todėl patiekiamas atšaldytas arba su ledu, ypač tinka pagardinti vaisiais. Tai puikus gėrimas, derantis prie įvairiausių užkandžių, jūros patiekalų, mėsos, keptos ant grotelių, ir netgi paukštienos. Žiemos vakarais Sangria  geriama pašildyta, pridėjus gvazdikėlių, medaus, riešutų.
    

 
Sambuka
Sambuka - egzotiško anyžių skonio, tirštas ir stiprus, atkeliavęs iš Italijos intriguojantis vakarėlių gėrimas, kuriam būtinas ritualas. „Sambuka“ likeris puikiai tinka po valgio, geriamas grynas, pašildytas arba su ledukais. Taip pat naudojamas kavai paskaninti arba kaip kokteilių ingridientas.

 

Vartojimo būdai:

„Nuobodusis” jo vartojimo būdas siūlo šį likerį patiekti taurėje gryną arba su ledukais.

Populiariausias patiekimo būdas – tradicinis „con la mosca”, t.y. grynas su plaukiojančiomis trimis kavos pupelėmis.
„Uždegantis“ vartojimo būdas: į stikliuką įmetamos trys kavos pupelės (viena – sveikatai, antra – turtui, trečia – laimei), ant jų užpilama 50 g „Sambuca“ ir jos paviršius padegamas. Geriantysis po kelių sekundžių stikliuką pirmiau uždengia delnu, pakrato ir taip užgesina liepsną. Atitraukęs delną išgeria, o kavos pupeles sukramto.
    Na, o kas nemėgsta sangrijos ar sambukos, siūlome dar kelis kokteilių receptus iš įvairiausių rūšių gėrimų, galbūt atrasite ir savo skonį.

Kavos kokteilis:

Kavos likeris 20g
Stipri kava 20g
Konjakas 20g
Apelsinų likeris 20g
Ledo gabaliukai 30g
Į taurę, kurios kraštai papuošti cukrumi, įpilti su ledo gabaliukais sumaišytus gėrimus.

Kokteilis „Vyšnia”:

Vyšnių likeris 40g
Bočių likeris 40g
Degtinė 30g
Konservuotos ar šviežios vyšnios 20g
Ledo gabaliukas 20g
Į taurę, kurios kraštai papuošti cukrumi, įpilti sumaišytus su ledo gabaliuku gėrimus ir sudėti vyšnias. Šį kokteilį galima papuošti rūtos šakele.

 
Kokteilis „Burbuliukas”:
Apelsinų likeris 20g
Baltasis desertinis vermutas 30g
Sausas šampanas 60g
Apelsinų sultys 15g
Vyšnios 5g
Ledo gabaliukas 20g
Visus gėrimus, išskyrus šampaną, sumaišyti ir įpilti į taurę. Po to įpilti šampaną ir sudėti vyšnias bei ledą.

 

Kokteilis „Šiaurės pašvaistė”:

Džinas 30g
Baltasis desertinis vynas 20g
Apelsinų arba mango sultys 20g
Apelsinas 20g
Cukraus gabalėlis 20g
Ledo gabaliukai 40g
Į taurę sudėti trikampėliais supiaustytą apelsiną, iki rudurno padegintą cukraus gabalėlį. Po to supilti visus gėrimus ir sudėti ledo gabaliukus.

 
Kokteilis „Braškės vyne”:


Braškių antpilas 20g
Citrinų sultys 10g
Cukraus sirupas 10g
Šviežios braškės 30g
Baltasis portveinas 70g
Ledo gabaliukai 60g
Sudedame braškes. Pilame gerimus eiles tvarka. Pateikiant reikalyngas šaukštelis ar smeigtukas vaisems bei uogoms. Pateikemas didelio pločio taurėse ir geremas per šiaudelį.

 

Kokteilis „Apelsinai šampane”:

Konjakas 20g
Apelsinų sultys 20g
Cukraus sirupas 20g
Apelsinai 30g
Šampanas 60g
Ledo gabaliukai 50g
Sudedame apelsinus supjaustytus kubeliais. Pilame gerimus eiles tvarka. Šampaną supilti prieš pateikiant. Pateikiant reikalyngas šaukštelis ar smeigtukas vaisems bei uogoms. Pateikemas didelio pločio taurėse ir geremas per šiaudelį.

 
Kokteilis „Lengvutis”:
Citrinų sultys 50g
Cukraus sirupas 20g
Vermutas 30g
Gazuotas vanduo 70g
Ledo gabaliukai 30g
Visus komponentus, išskyrus gazuotą vandenį, sumaišyti kartu su ledo gabaliukais ir įpilti į taurę. Paduodant ant stalo, supilti gazuotą vandenį.

Pasitelkite fantaziją ir vakarėlio metu sukurkite savo originalių kokteilių. Svarbiausia prisiminti, kad alkoholinius kokteilius vartoti reikia saikingai, kad ir kaip skaniai ar gražiai jie atrodytų. Skanaus, žaismingo ir linksmo kokteilių vakarėlio!

Lina Daukšaitė
Parengta pagal: www.mv.lt; www.coctail.lt; 
Nuotr.sxc.hu;acoustics.washington.edu;scienceofdrink.com
KaVeikti.lt


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook