Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Lietuvių liaudies teminis vakarėlis

Lietuvių liaudies teminis vakarėlis

Lietuvių tauta gali didžiuotis per daugelį šimtmečių susiformavusiais papročiais, tradicijomis. Visa tai buvo perduodama iš kartos į kartą ir gyvuoja iki šiol. Iki mūsų dienų išliko begalė žaidimų, šokių, dainų, patarlių, priežodžių, mįslių. Tad kodėl tuo nepasinaudoti? KaVeikti.lt siūlo surengti tradicinę lietuvių liaudies vakarušką! Patikėkite, tokiu netradiciniu vakarėliu tikrai nenusivilsite!

Tikriausiai visiems aišku, kuo tokiu atveju derėtų vilkėti. Teks pasirūpinti tradiciniais lietuvių liaudies kostiumais. O jie išties nuostabūs! Mergužėlės ir bernužėliai gali puoštis pačiais įvairiausiais tautiniais drabužiais. Jei turite galimybę, imituokite įvairių Lietuvos regionų gyventojus.

 

Ką veikti tokio vakarėlio metu? Kaimo vakaruškose jaunimas nenuobodžiaudavo! Sukurti panašią atmosferą padės įvairūs atributai- senoviniai indai, stalo įrankiai, kiti namų apyvokos daiktai, ir, žinoma,- muzika. Į vakarušką nebūtina kviesti visos kapelos. Iš bėdos tiks ir liaudies muzikos įrašai. Perspėkite svečius, kad teks šokti polką, suktinį bei kitus liaudies šokius. Nepamirškite ir žaidimų. Be jų kaimo vakaruškoje tikrai neišsiversite!

 

Jei tik įmanoma, tokį pasilinksminimą galite surengti įvairiais senoviniais rakandais papuoštoje kaimo turizmo sodyboje. Puikus vakarėlio akcentas – pasivažinėjimas paprastu, arkliuku pakinkytu vežimu.

 

 

 

Vakaruškos dvasią turėtų atspindėti ir vaišės. Mums tikrai pasisekė! Tradicinė lietuvių virtuvė turtinga išties gardžių, pačių įvairiausių patiekalų ir gėrimų. Nukrovę stalą sočiais valgiais ir kaip reikiant pasistiprinę, dūksite iki ryto...

 

 


    Sudominome? Patikėkite, tokios vakaruškos nepamiršite dar ilgai! Lietuviai visada mokėjo linksmintis. Pamėginkite ir įsitikinsite patys!
Aušra Rašimaitė


Nuotr. mkp.emokykla.lt, samogitia.mch.mii.lt, sxc.hu
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook