Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Škotiškas teminis vakarėlis

Škotiškas teminis vakarėlis

Škotija – tai giliomis folkloro tradicijomis, legendomis ir romantika garsėjantis kraštas. Prieš akis iškyla pilių, istorinių mūšių, senovinių gyvenviečių ir, žinoma, sijonuotų vyriškių vaizdas. Škotai neretai vadinami draugiškiausia Didžiosios Britanijos tauta. Taigi KaVeikti.lt siūlo surengti pašėlusį ir patį linksmiausią škotišką vakarėlį!

Be abejo, tokio vakarėlio metu teks vilkėti tautinių škotų drabužių stilių atitinkančia apranga. Išmokti škotų liaudies dainų ar žaidimų bus sunkoka, tačiau galite apsieiti ir be to. Čia svarbiausi būtent drabužiai. Nors paminėjus žodį "škotas", įsivaizduojame vyriškį, specifinė apranga būdinga ir moterims. Tad merginos tikrai neliks nuskriaustos. Tradiciškai škotai atrodo štai taip:

 

Pagrindinė aprangos sąlyga - vaikinai privalo dėvėti sijonus. Vyraujančios drabužių audinių spalvos turėtų būti raudona, geltona, kai kada žalia. Svarbu, kad drabužiai būtų languoti. Prie sijono derinamos baltos kojinės. Taip pat galima kurti ir ne šventiškai išssipuošusio škoto, bet laisvojo "kalniečio" įvaizdį. Jei yra galimybė, pasirūpinkite dūdmaišiu. O galbūt pavyks gauti šio instrumento įrašų? Būtų puiku, jei vakarėlio metu skambėtų būtent tokia muzika. Nepamirškite, kad vakarėlio tematiką turi atitikti ne tik dalyvių apranga, bet ir aplinkos akcentai, valgiai bei gėrimai.

 

Derėtų pasirinkti prie aprangos derančius galvos apdangalus. Jei dėvimas tradicinis škotiškas kostiumas, prie jo derinama beretę primenanti kepuraitė. Jei tai per daug sudėtinga, yra begalė kitų, paprastesnių, lengviau įgyvendinamų variantų.

 

Merginos gali avėti škotiškų audinių raštų motyvais dekoruotus batelius. Puikiai tinka ir paprasti juodos odos bateliai. Pastarasis variantas geriausiai tinka ir vaikinams. Be to, kojinės gali būti ne tik baltos, bet ir kitokių spalvų. Tai priklauso nuo skonio, o gal ir nuo vaizduotės.

 

Ką gi, tikimės, kas škotiškas vakarėlis išties sudomino. Galbūt ir patys turėjote progos įsitikinti, kaip linksminasi škotai. Tereikia idėjos, entuziazmo ir pašėlusios, sijonuotos kompanijos. Sėkmės!

 


Aušra Rašimaitė
Nuotr. sxc.hu
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook