Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Teminis vakarėlis - latino

Teminis vakarėlis - latino

Latino - tai begalę skirtingų kultūrų apimantis stilius. Visa tai lėmė ne tik Pietų Amerikoje vyraujančios skirtingos gamtinės sąlygos, tačiau ir nuo seno šiame žemyne gyvenusių indėnų genčių tradicijos bei Europos kolonistų atnešta kultūra. Aišku viena - šiam stiliui būdingas ugningas temperamentas, aistra ir veržlumas. Jei pasiilgote kažko karšto, KaVeikti.lt siūlo surengti nepakartojamą Latino vakarėlį!

Apsirengti tokiam vakarėliui nėra sudėtinga. Derėtų atminti keletą esminių šio stiliaus aprangos detalių. Vyraujančios spalvos - balta, raudona, raudona taškuota, žydra, žinoma, juoda. Jei vaidinsite ispanus, puikiai tiks vėduoklės, flamenko stilių primenantys drabužiai. Jei atstovausite Karibų regionui, prireiks ypač spalvingų, įvairiomis detalėmis puoštų drabužių. Dar kitaip atrodys meksikiečiai.

 

Jei vakarėlyje vyraus daugiau Lotynų Amerikos šokių stilius, merginų suknelės turėtų būti lengvutės ir siekti ne žemiau kelių. Geriausia - be rankovių arba ilgomis siauromis rankovėmis. Puikiai tiks ant klubų apjuostas, kutosais puoštas šalis ar skara.

 

 

Kokiame Latino vakarėlyje apsieinama be ugningų Lotynų Amerikos šokių? Yra išties daug pačių linksmiausių, emocionalumu ir energija trukštančių šokių rūšių. Samba – vienas iš žinomiausių Lotynų Amerikos šokių. Samba teisėtai vadinama labiausiai uždegančiu Lotynų Amerikos šokiu. Jo pagrindas – spyruokliuojantis žingsnis su klubų pasukimu. Dar vienas ne mažiau ritmiškas šokis ča ča ča gimė sujungus kelių šokių judesius (daugiausiai mambos ir rumbos).

Ypač išsiskiria rumba. Tai palyginti lėtas šokis, kurį sudaro keletas pagrindinių nesudėtingų judesių. Tad kažką panašaus tikrai pavyks pakartoti. Gan įdomus ir pasadoblis, kuriame atliekama teatrališka koridos judesių imitacija. Visgi vienas iškiliausių ir smagiausių šokių yra salsa, kuriai suteikiamas Lotynų Amerikos šokių „karalaitės“ titulas. Tai paprastas, iš daugelio Lotynų Amerikos šokių rūšiųsusiformavęs šokis.
    Pietų Amerikos kultūrai būdingas mėgavimasis puikiu, kokybišku vynu. Nepaprastai mėgstami gaivūs alkoholiniai kokteiliai, kurie maišomi su egzotiškų vaisių sultimis. Bet kokiu atveju Latino vakarėlio stalas turėtų pasižymėti spalvomis ir žaismingumu.
        Pietų Amerikos virtuvė neatsiejama nuo mėsos patiekalų. Populiariausia - grilyje kepta mėsa. Apskritai grilis – neabejotinai populiariausias maisto ruošimo būdas visoje Pietų Amerikoje, kilęs iš labai senų laikų, kai čiabuviai ruošdavo valgį virš laužo. Taip pat gaminami troškiniai su ryžiais, bulvėmis, batatais, kukurūzais, obuoliais ir kriaušėmis. Itin mėgstami kukurūziniai blynai, vadinamieji Tortillos, kuriuos pirmiausiai pradėjo kepti meksikiečiai, tačiau jie populiarūs ir pietinėse Amerikos šalyse. Aišku viena - viskas turi būti labai aštru.
    
Ką gi, KaVeikti.lt linki gero ugninio vakarėlio!

Aušra Rašimaitė
Nuotr. iš interneto archyvo
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook