Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Žaliasis teminis vakarėlis- ekologija

Žaliasis teminis vakarėlis- ekologija

Prasidėjus saulėtiems ir šiltiems orams, kyla noras džiaugtis gamta, taip pat ir ją saugoti. Liūdna gražaus pasivaikščiojimo metu regėti užterštą aplinką ar įbristi į ne itin maloniai kvepiantį vandenį. Jeigu tau ne vis vien, paragink draugus surengti ekologišką žaliųjų vakarėlį!

Tokį vakarėlį būtina rengti lauke, geriausia - gamtoje. Pasekite orų prognozes, griebkite palapines ir dumkite pakvėpuoti grynu, švariu oro bei pasimėgauti ramybe. Be jokios abejonės, ekologijos mylėtojai vakarėliui pasirinktą vietą pasiekti nenaudos automobilio. Vakarėlio galėtų prasidėti tikrai ekologiškų transporto priemonių - dviračių paradu. Dviračiais nukaksite į pasirinktą vietą, o pati kelionė bus daug linksmesnė ir įspūdingesnė nei automobiliu.

 

    O ką veikti ekologiško žaliųjų vakarėlio metu? Patikėkite, veiklos išties daug. Įkurkite kūrybines dirbtuves. Jei turite galimybę, kurkite filmukus ekologijos tema. Filmukų temos gali būti pačios įvairiausios - "Apkabinu medį", "Aš ir skruzdėlytė", "Pamestų butelių ieškojimo varžybos" ir t.t. Būtų be galo gražu, jei kiekvienas vakarėlio dalyvis iš anksto parašytų laišką, o jame - laimės istoriją. Sudėkite savo laiškus į krūvą, tegul kiekvienas išsitraukia atsitiktinai į rankas pakliuvusį laišką. Po to juos perskaitykite.

 

  
    Kurkite patys. Gamtoje įrengtose kūrybinėse dirbtuvėse galima pasigaminti tikrai puikių, vakarėlio temą atspindinčių dalykų. Ką manote apie aitvarus? Pasigaminti aitvarą galima pamėginti ir patiems. O jei nesate nagingi meistrai, surenkite jau atvežtų aitvarų laidymo varžybas. Puiki pramoga - ekologiškų skulptūrų gaminimas ir jų "fotografavimas" pačių pasigamintais fotoaparatais. Padarius kiek įmanoma daugiau skulptūrų, galima surengti jų ekspoziciją, įkurti ekologiškų skulptūrų parkelį. Iš ko gaminamos ekologiškos skulptūros? Tereikia apsidairyti. Šiam tikslui gali būti naudojamas medis, molis, akmuo, smėlis...

 
    Jei neturite galimybės išvažiuoti, ekologiškas vakarėlis gali vykti ir namuose. Tai turi ir privalumų - namuose galima įgyvendinti dar daugiau kūrybinės dirbtuvės idėjų. Tegul kiekvienas atsigabena seną, nebenaudojamą daiktą, tarkime, visų pamirštą kėdutę. Paverskite šiuos daiktus naujais, įspūdingais meno kūriniais. Be abejo, dirbdami naudokite tik ekologiškas ir natūralias priemones, pvz., ekologiškus dažus. Patikėkite, vakarėlio dalyvių atsineštos kėdutės, šviestuvai, kilimėliai gali tapti naujam gyvenimui prikeltais daiktais - sūpuoklėmis, hamakais ir pan. Tereikia įsivaizduoti! Savo kūrinius galima pasilikti sau arba padovanoti tiems, kam jų reikia labiau.


    Be abejo, ekologiškas žaliųjų vakarėlio vaišės turi būti gaminamos iš ekologiškų, natūraliai išaugintų produktų. Asortimentas išties gausus: žirnių miltai, avižų kruopos, kviečių kruopos, neskaldyti žirniai, grikių miltai, skrudinti miežių miltai, kviečių tarpučiai, ruginiai sausainiai, penkių grūdų košė... Pasirūpinkite ekologiškomis daržovėmis, vaisiais, pieno ir medaus produktais. Rinktis tikrai yra iš ko.

 

    
Taigi jei jums ne vis vien, pradėkite nuo savęs. Vienas žmogus neišgelbės pasaulio, du - išgelbės!

Aušra Rašimaitė
Nuotr. sxc.hu
KaVeikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook