Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Aplankyk Olandiją

Aplankyk Olandiją

Olandija – maža šalis plotu, tačiau didelė gyventojų skaičiumi ir renginiais, architektūra. Rytas sekmadienį Amsterdame yra geriausias metas pasivaikščioti. Kai dauguma Olandijos sostinės gyventojų dar miega, pasinerti į rūke dar tik bundantį miestą – malonumas.

Sūrio turgūs 

Tipiniai Olandų patiekalai yra žirnių sriuba su tamsia ryžių duona, kroketai, blyneliai vadinami „poffertjes“, dešrelės su garbanotais kopūstais, silkė. Tradicinis sūrio turgus yra Alkmaar mieste. Jis veikia kiekvieną penktadienį nuo dešimtos iki puse pirmos, nuo balandžio vidurio iki pirmos rugsėjo savaitės. Alkmaar miestas įkurtas 939 metais.

Nemažas sūrio turgus yra ir kitame miestelyje – Edam, veikiantis kiekvieną trečiadienį liepos ir rugpjūčio mėnesiais- nuo dešimtos iki puse pirmos.

Jei vis dėlto tingite keltis rytais, nepabijokite sūrio įsigyti bet kurioje didesnėje parduotuvėje. Galbūt skamba ir neįtikėtinai, tačiau už penikis eurus nusipirksite kilogramą tokio sūrio, kurio paragavę lietuviai kainos neatspės.

Jei nori pamatyti tradicines šventes

„Skûtsjesilen“ yra varžybos tarp keturiolikos tradicinių būriavimo laivelių, rengiamos Firesland mieste, liepos pabaigoje- rugpjūčio pradžioje.

Karalienė Beatričės gimtadienis yra sausio trisdešimt pirmą dieną. Bet savo mamos, princesės Julianos garbei, kurios gimtadienis yra balandžio trisdešimtą, karalienė Beatričė švenčia savo gimtadienį būtent šią dieną. Šia proga ji pasirenka ir aplanko du miestus. Vietiniai žmonės ją pasitinka su daug atrakcijų. Tačiau vykti būtent į šiuos miestus nebūtina, nes švęsti gali bet kuriame Olandijos mieste. Pamatysi paradų, žaidimų, mugių. Jei planuoji į Olandiją vykti šią dieną, bilietus ir laivelį plaukioti kanalais užsisakyk iš anksto. Jie išgraibstomi!

Aistė Ivanovaitė
Nuotr. www.sxc.hu
Kaveikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook