Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Haitis

Haitis

Lotynų Amerikos kultūros dienos žada pažintį su unikalia kultūra 

Š. m. rugsėjo 27 d. - spalio 11 d. "Kino pavasaris" Vilniuje organizuoja Lotynų Amerikos kultūros dienas. Dvi savaites bus demonstruojami Lotynų Amerikos šalių pilnametražiai filmai, pristatoma literatūrinė kūryba, degustuojami nacionaliniai patiekalai, kava ir vynai, šokama salsa bei brazilų koviniai šokiai capoeira. Viso sostinėje numatyta 19 renginių, supažindinančių su Lotynų Amerikos kultūra. 

Pasak "Kino pavasario" direktorės Vidos Ramaškienės, organizuojančios Lotynų Amerikos kultūros dienas, platesnę pažintį su šio regiono materialine ir dvasine kultūra paskatino pernai įvykusios Meksikos kultūros dienos, kurios susilaukė labai didelio vilniečių ir miesto svečių susidomėjimo. 
Kaip teigia organizatoriai, dėl milžiniško susidomėjimo Meksikos dienomis, šiais metais nuspręsta išplėsti kultūrinio pažinimo geografiją ir supažindinti lietuvius su Kolumbijos, Brazilijos, Argentinos, Čilės ir kitų Lotynų Amerikos šalių kultūriniu palikimu. 
"Kodėl lietuvius žavi šie kraštai? Manau, egzotiškos Lotynų Amerikos šalys žavi ne tik mus. Viena vertus, dėl savo paslaptingiausių monumentų ir kitų žmogaus rankų sukurtų nuostabių dalykų, kurių esmės iki galo taip ir neperprato šių laikų protas. Iš kitos pusės - Pietų Amerikos etnokultūra patyrė didelę europiečių kultūrinę įtaką, kuri sumišusi su vietinių kultūra dabar sudaro unikalų ir magantį pažintį kultūrinį darinį. O auksinis ruduo ir Bobų vasara - tinkamiausias laikas paminėti spalvingas Lotynų Amerikos kultūros dienas", - sakė V. Ramaškienė. 
Beje, šie metai simboliškai sutampa su tuo, kad lygiai prieš 500 metų - 1507 m. kartografai pirmąkart į savo žemėlapius įtraukė žemyną, pavadintą Amerika - keliautojo Amerigo Vespučio garbei, kuris pirmasis aprašė Lotynų Amerikos šalis. 
Lotynų Amerikos dienas Vilniuje rugsėjo 27 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje atidarys Šv. Kristoforo kamerinis orkestras. Nuo spalio 5 d. kino teatre "Forum Cinemas Vingis" bus rodomi Lietuvos publikai dar nematyti Lotynų Amerikos šalių filmai, o sostinės restoranuose, klubuose ir kavinėse taip pat vyks nacionalinių patiekalų, vynų ir kavos degustacija, poezijos skaitymas, knygų pristatymas. 
Kitų metų vasario mėnesį "Kino pavasaris" planuoja organizuoti Šveicarijos kultūros dienas. 
"Žiema - tinkamiausias metas supažindinti su Šveicarija, kuri dažniausiai asocijuojasi su snieguotomis Alpėmis ir šokoladu. Tačiau ši Europos širdyje esanti valstybė, atsisakiusi būti Europos Sąjungos šeimoje, išlaikė unikalų kultūrinį veidą ir identitetą bei turtingą folklorą - tai mes ir norėsime perteikti vilniečiams bei miesto svečiams", - apie netolimus planus užsiminė V. Ramaškienė.


Nuotr. www.sxc.hu
Kaveikti.lt informacija

Bendra informacija    
Sostinė : Port o Prensas 
Kalba : Prancūzų, kreolų 
Piniginis vienetas : Gurdas (HTG) 
 


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook