Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Jei surištum ispanų dėstytojui rankas (Erasmus 3 dalis)

Jei surištum ispanų dėstytojui rankas (Erasmus 3 dalis)

Ispanijoje dauguma dėstytojų vėluoja i darbą apie 15- 20 minučių. Todėl ir studentai i paskaitas vyksta vėliau ir be baimės, bet jei dėstytojas išviso neateina į paskaitą, yra tuoj pat paskundžiamas! Studentai iš svetur juokiasi, kad jei surištum rankas ispanui dėstytojui, šis paskaitų išviso nevestų- nemokėtų kalbėti negestikuliuodamas...

Kiekvienas dėstytojas turi savo kambarį universitete, kurį kartais dalinasi su kitais. Yra skirtas ir laikas studentų vizitacijoms. Dažniausiai- viena valanda per savaitę. Taip pat studentams duodamas dėstytojo elektroninis paštas bei mobilaus telefono numeris, kuriais studentai gali kreiptis be jokių familiarumų ir bet kada.

Carlos III universitete, Madride, paskaitos vyksta dažniausiai po 4 valandas su 20 minučių pertraukomis. Paskaitos neskaitomos iš užrašų- pateikiamos skaidrėmis. Šis būdas ypač patogus užsienio studentams.

Paskaitų medžiagą galima nusipirkti kopijavimo ir spausdinimo vietose universitete, pasakius dėstytojo pateiktą kodą. Auditorijose tiesiai iš kompiuterių reikiamą medžiagą galima atsispausdinti ir patiems studentams.

Organizuojama daug praktikos užduočių. Technologams įrengtos laboratorijos, žurnalistams- audio bei video auditorijos, tarptautinio verslo studentams- konkrečių įmonių užduotys. Vertinant galutinį pažymį, griežtai atsižvelgiama į atliktus praktikos darbus.

Madrido Autonoma universitete, ekonomijos studijose, dėstytojo Miguel Bunuel teigimu, egzaminai tikrinami automatiškai ir visiškai normalu, kad yra nusprendžiama, koks procentas studentų neturi išlaikyti egzamino tam tikrą semestrą.

Aistė Ivanovaitė
Nuotr. www.sxc.hu
Kaveikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook