Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Kanada

Kanada

Pasaulyje yra didžiulė šalis, nusidriekusi vos ne nuo šiaurės poliaus iki vidutinių platumų, su turtingais gamtos resursais ir daugiataute gyventojų sudėtimi. Niagaros krioklys, Didieji ežerai ir raudonai oranžinė indėnų vasara – dėl to milijonai turistų kasmet atvyksta į Klevo lapo šalį. Didžioji 30–ties milijonų gyventojų dalis gyvena išilgai pietinės sienos su Amerika. Vasarą čia karšta kaip Vidurinėje Azijoje, o žiema trunka ne ilgiau kaip du mėnesius.
   Viena svarbiausių Kanadoje turistų vilionių – Niagaros krioklys, kuriam jau per tūkstantis metų. Geologiniu požiūriu tai yra neilgas laikotarpis. Įsivaizduokite griaudžiantį, besitaškantį, putojantį vandens srautą, tona po tonos krentantį iš 52 m aukščio į Niagaros upę. Nuo tiltelių ir apžvalgos aikštelių abiejose upės pusėse atsiveria įspūdingas vaizdas į krioklį, galia ir didybe pranokstantį bet kurį kitą pasaulyje.

Toronto yra oficiali provincijos sostinė ir šalies verslo centras. Miestas pilnas kontrastų. Stiklo ir betono bokštai sudaro komercinį ir finansinį miesto centrą, parkai ir sodai puošia landšaftą bei džiugina akį. Toronto yra švarus, saugus, žalias miestas. Čia atvykus galima pakeliauti aplink pasaulį – aplankyti etninių mažumų rajonus: Kinų miestą, Mažąją Italiją, Graikų kvartalą... Sakoma, kad kiekvienas turistas ekskursiją po šį miestą turėtų pradėti nuo paties aukščiausio Toronto televizijos bokšto pasaulyje.

Labai gyvas, vaizdingas ir savitas yra Vankuveris. Miestas vardą gavo nuo anglų kapitono Džordžo Vankuverio, XVIII a. tyrinėjusio Ramaus vandenyno pakrantę. Tai ne tik stambiausias Kanados uostas, bet vienas svarbiausių Šiaurės Amerikos prekybos centrų. Pagal savo siluetus Vankuveris primena kitus stambius Kanados miestus: tie patys dangoraižiai, estakados. Tiesa, čia jie įrašyti į nuostabaus grožio kraštovaizdį.

Vankuveris turi dar vieną vizitinę kortelę – tai turizmas, svarbi miesto ekonomikos šaka. Bet svarbiausias Vankuverio gyventojų ypatumas – daugiatautiškumas. Skaitlingiausi yra kinai, kurie sudaro 17 procentų Didžiojo Vankuverio gyventojų. Atidavus Honkongą Kinijai 1997 m., Vankuveris tapo naująja tėvyne daugeliui išeivių iš buvusios Anglijos kolonijos. Dabar miestą juokais vadina „Honkuveriu“.

  Kalgaris klesti naftos dėka, pasaulyje žinomas kasmetiniu rodeo festivaliu Stampede. Miestas metai iš metų nenori keisti savojo įvaizdžio. Net 1988 metų Olimpinės žaidynės mažai įnešė naujo į miesto architektūrą. Dažnai Kalgaryje sakoma: „Jei tau nepatiko miestas, palauk bent penkias minutes“.

Bendra informacija    
Sostinė : Otava 
Kalba : Anglų 
Klimatas : Klimatas pietuose ir centrinėje dalyje – vidutinių platumų, toliau į šiaurę – subarktinis ir arktinis. Pak 
Piniginis vienetas : Kanados doleris 
 


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook