Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Kenija

Kenija

Kenija
Tai laukinės gamtos, nacionalinių parkų, užmigusių ugnikalnių šalis. Tai šalis, kur neįprastai dera primytivi praeitis ir civilizuota dabartis. Tai šalis, kur laiką leisdavo viso pasaulio karaliai ir prezidentai, rašytojai ir premjerai ministrai, milijonieriai ir aristokratai. Su Kenija yra susiję daugelio didžių žmonių likimai. Tai safario, masajų, keturiasdešimt dviejų kalbų ir bėgimo penkių tūkstančių metrų distancijoje laimėtojų šalis.

Keturiasdešimt dvi kalbos – tai tiesa: Kenija, kaip ir dauguma Afrikos šalių, sugebėjo išsaugoti savo lingvistinę įvairovę. Keturiasdešimt dvi gentys ir kiekviena kalba sava kalba. Swahili - labiausiai paplitusi kalba.

Kenijos sostinė Nairobis – jaunas miestas, jam tik šimtas metų. Masajų, gyvenusių šiose vietose iki atvykstant anglų kolonizatoriams, kalba reiškia – „šalto vandens vieta“. Kadaise čia buvo nedidelė oazė – vergų pirklių, keliaujančių iš Afrikos gilumos į rytines pakrantes, karavanų sustojimo vieta. Nairobis sostine tapo nutiesus geležinkelį iš pirmosios šalies sostinės Mombasos iki Viktorijos ežero. Dabar Nairobis -  vienas gražiausių pasaulio didmiesčių, greitai augantis Rytų Afrikos miestas.

Buvusi Kenijos sostinė turi labai seną istoriją. Jau XII a. Mombasa buvo nepriklausomas miestas. XV amžius – jos aukso amžius, kada sostinė tapo svarbiu strateginiu miestu jūriniame kelyje iš Europos į Kiniją, Indiją ir Persiją. Mombasos išsidėstymas ir patogus uostas nedavė ramybės karingoms Afrikos gentims, portugalams ir turkams, vokiečiams ir anglams. Įvairiais laikotarpiais visi bandė užgrobti miestą: kas kontroliavo šį uostą, kontroliavo visą Rytų Afrikos pakrantę.

Dabar Mombasa yra antras pagal dydį Kenijos miestas ir vartai į rytų Afriką. Didelis pasirinkimas atostogautojams – galima poilsį prie Indijos vandenyno derinti su safariu.

Masai Mara nacionalinis parkas yra populiariausias Kenijoje. Jis su Serengečio parku sudaro vieną ekologinį vienetą. Čia veisiasi visi gyvūnai, sutinkami Rytų Afrikoje: antilopės gnu, gazelės, zebrai, buivolai, raganosiai, žirafos, begemotai. Ko tik nepamatysi! Drambliai, liūtai, gepardai, hienos, šakalai, reptilijos. Dauguma jų gyvena kaimenėmis, vieni kitus saugo. Stebėdamas gyvūnų gyvenimą geriau supranti, ką reiškia išlikti laukinėje gamtoje, ką reiškia kova už būvį. Viskas natūralu - gyvenimas ir mirtis čia yra tose proporcijose, kurias nuo amžių nustatė pati gamta.

Masai Mara įspūdingas savo peizažų įvairove – tai ir kalvos, ir izoliuoti kalnai, iškylantys į 2100 m aukštį, savanos.

Šis nacionalinis parkas yra dalis masajų gyvenamos teritorijos. Masajai – klajoklių gentis, auginanti gyvulius, išsaugojusi savitą gyvenimo būdą. Ši etninė grupė kilusi iš aukštaūgių nilotų iš Nilo slėnio. Gyvuliai  - iki šiol labai svarbi jų gyvenimo dalis. Masajai geria ne tik karvės pieną, bet ir kraują. Visos masajų moterys plikai skuta galvas. Masajų vyras, apsisiautęs raudonu audeklu, visuomet nešiojasi ietį ar lazdą. Plaukus ir kūną išsitepa avių lajumi ir ochros dažais. Vyras gali turėti kelias žmonas. Kiekviena jų pasistato trobą iš molio, mėšlo ir žolių mišinio. 

„Afrikos siela“ vadinamas Amboselio nacionalinis parkas. Šis parkas yra pasienyje su Tanzanija, Afrikos aukščiausio kalno – Kilimandžaro papėdėje. Ugnikalnis, kuris priešistoriniais laikais spjaudėsi lava, matomas iš bet kurios parko vietos.

Tai Afrikos draustinis, turintis didžiausią gyvūnų kiekį. Geriausia juos stebėti Amboselio parko centre ir pietinėje jo dalyje, kur yra du didžiuliai pelkių tvenkiniai. Čia puiki oazė veistis paukščiams. Šias pelkes maitina Kilimandžaro sniegynų tirpsmo vandenys.

Bendra informacija    
Sostinė : Nairobis 
Kalba : Suahilių, anglų 
Piniginis vienetas : Kenijos šilingas (KES) 
 


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook