Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Norvegija - ne tik dirbantiems, bet ir keliaujantiems (1 dalis)

Norvegija - ne tik dirbantiems, bet ir keliaujantiems (1 dalis)

 7 keliai turistų pėdomis... 

 1. Norvegijos fiordai laikomi giliausiais ir ilgiausiais pasaulyje;
 2. Norvegijos kalnai laikomi šiauriausiais kalnais pasaulyje;
 3. Norvegijoje įsikūrusi šiauriausia pasaulyje gyvenvietė - Nordkapas;
 4. Norvegijos žvejybos laivynas yra didžiausias Europoje ir vienas didžiausių pasaulyje;
 5. Karlo Johano (Carl Johan) gatvėje Osle yra sutelktos visos svarbiausios Norvegijos valstybinės institucijos, ten - svarbiausi turistų lankomi kultūriniai objektai;
 6. Norvegijoje kaip ir Lietuvoje yra 3 miestai, pasižymintys išskirtiniu vaidmeniu valstybės istorijoje:

 

 • Trondheimas - senoji Norvegijos sostinė su didžiausia krikščioniška katedra Šiaurės Europoje,
 • Bergenas - vienas reikšmingiausių viduramžių Hanzos prekybinės sąjungos miestų, didžiausias Norvegijos uostas,
 • Oslas - dabartinė Norvegijos sostinė, politinis ir kultūrinis Norvegijos centras.

 

Dešimt labiausiai turistų pamėgtų vietų visoje Norvegijoje:

 • Jostelado ledynas, - Troms‘e;
 • Flomo geležinkelis, - Kristianstad‘e;
 • Geirangerio fiordas, - Drammen‘e;
 • Holmenkoleno kalnas, - Bergen‘e;
 • Lotefoso krioklys, - Tronheim‘e;
 • Nordkapo kyšulys, - Sandnes‘e;
 • Nerio friordas ir Aurlandas, - Fredrikstdad‘e;
 • Rėrosas (Roros), - Šiene (Skien);
 • Vigelando parkas, - Osle;
 • Veringfoso krioklys, - Stavanger‘yje;

Kiekvienas šios šalies miestas, kiekviena vietovė žavi unikalia gamta, Norvegijos kraštovaizdžiui būdingų žemų namelių įvairove, baltai raudona jų spalvine gama bei išsaugotu architektūriniu paveldu. Senosios kultūros diegimas, primena, kad tradicijų puoselėjimas ne tik jaunose šeimose, - viena didžiausių vertybių šiandien. Vyrauja mediniai pastatai. Medžio dirbiniai, baldai, skulptūros, gražiai dekoruotos ar išdrožinėtos namų langinės, staktos, turėklai ir tvoros.

 

Vienas mėgstamiausių norvegų bei turistų laisvalaikio leidimo būdų yra savaitgalinės išvykos su šeima į pajūrį, gamtą, apsistojant kempinguose. Kiekvieno poilsiautojo tiklslai panašūs: siekiama kuo turiningiau ir aktyviau praleisti laisvalaikį kaimo aplinkos rekreacinėse zonose. Įsikūrus prie jūros savaitei ar trumpesniam laikotarpiui, būna organizuojamos varžybos, išvykos dviračiais, plaukiojimai kateriais ir jachtomis, ilsintis bei susipažystant su išraižytu šcherų,- pakrantės reljefų, fiordais. Taip pat siūloma išvyka, išplaukiant anksti ryte žvejybiniu laiveliu į žuvingus šiaurės jūros vandenis, žvejams mėgėjams ir profesionalams. Moterys turi galimybę mėgautis derlingais Norvegijos krašto miškais: grybauti, uogauti ar pasiplaukioti maža valtele ežerais, esančiais kalnuose. Ekstremalias situacijas mėgstantiems ir nebijantiems, siūloma išvyka į kalnus, vėliau pasileidžiant sraunia kalnų upe baidarėmis, šuolis parašiutu ar parasparniu. 

Nors Norvegijos pietrytinį krantą skalaujančios Šiaurės jūros pakrantės kurortuose negausu nardymo centrų, tačiau didžiuosiuose kurortuose povandeninio pasaulio mėgėjai, tai pat gali patenkinti savo poreikius. Norint gerai praleisti laisvalaikį, nebūtina užsisakyti ekskurisjų, kurios palyginti negausiai siūlomos. Nusipirkus turizmo informacijos centre gerą krašto žemėlapį, ir paprašius lankomų vietovių lankstinuko ar žurnalo, sutaupoma daug pinigų ir pamatoma, kurkas įdomesnių vietų. Galima išbandyti įvairias, Lietuvoje ne itin paplitusio sporto, kaip orientacinis, sporto šakas. Įsidėjus į bagažinę gerą pripučiamą valtį ar net dviratį, galima susipažinti su regiono apylinkėmis. Nuvažiuoti toliau už kurortinės zonos, bei grižti Liogen upės vaga valtimi. Tai nepakartojamų ir neužmirštamų įspūdžių suteikiantys neišsenkatys gamtos resursai. 

Gidė Julija Šalaševičiūtė
Nuotr. iš interneto archyvo, www.sxc.hu
Kaveikti.lt informacija


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook