Šiandien
Grįžti į pilną sąrašą

Pietų Afrikos Respublika

Pietų Afrikos Respublika

    Svarbiausia Pietų Afrikos Respublikos įžymybė, dėl ko plūsta užsienio turistai – nuostabi gamta, tiksliau - įvairialypis gyvūnijos pasaulis. Čia veisiasi drambliai, liūtai, leopardai, buivolai ir raganosiai – taip vadinamas „didysis penketukas“. Be to PAR gyvena aukščiausias Žemės gyvūnas – žirafa ir pats greičiausias – gepardas. Didžiausi pasaulyje paukščiai – stručiai ir stambiausi pasaulyje skraidantys paukščiai – didieji einiai – irgi vietos gyventojai. 

Šalyje priskaičiuojama daugiau nei 23 tūkstančiai žydinčių augalų. PAR yra apie 20 nacionalinių parkų. Populiariausias – Kriugerio Mpumalangės vardo nacionalinis parkas. Golden Gate Highlands nacionalinis parkas turistus vilioja pritrenkiančias kalnų kraštovaizdžiais. 

Nepaprastai didingas Pietų Afrikos grožis ir puikus klimatas europiečių buvo įvertintas neseniai.

Viena turtingiausių pasaulio šalių PAR šiandien tapo viena patraukliausių šalių poilsiui ir turizmui.    

Dauguma turistų, keliaujančių po PAR, suplaukia į Keiptauną, kur harmoningai derinasi civilizacija ir gamta. Simbolinis ir pagrindinis kelionės tikslas – pabuvoti Gerosios Vilties kyšulyje (Cape of Good Hope). Tai ne Afrikos kontinento kraštas, o kaip mano azijatai, vieta, kur Vakarai susitinka su Rytais.

Auksas visada buvo turtingumo ir galios simbolis. Bet tie, kuriems reikėjo išgauti brangųjį metalą iš Žemės gelmių, nepanašūs į besimaudančius aukse turtuolius. Ir vargu, ar šachtininkų gyvenimą ant aukso kasyklų galima vadinti lengvu ir maloniu. Nuo tada, kai šiame regione buvo rasta aukso, aukso ieškotojai išrausė visą miestą, kaip kurmiai. Keista, kaip jis dar nesusmego po žemėmis. Johanesburgas stovi ant tuštumos - ant apleistų aukso šachtų. Aplink pačią didžiausią šachtą Johanesburge iškilo pasilinksminimų parkas, kurio pagrindinis atrakcionas – stingdanti kraują ekskursija į buvusią aukso gyslą, kur kasdien nusileidžia šimtai turistų.

Auksas vaidino ir vaidina didelį vaidmenį PAR ekonomikoje. Visi didžiausi šalies miestai išaugo dėka tauriojo metalo ir garsių Pietų Afrikos deimantų. Aukso ir platinos šachtos tapo neatskiriama pramoninių miestų peizažo dalimi. Jau kelis dešimtmečius PAR diktuoja briliantų kainas ir madas. Stambiausi ir garsiausi pasaulyje deimantai yra rasti Pietų Afrikoje: „Kulinanas“, įvertintas 15 mln. dolerių, „Afrikos žvaigždė“, puošianti D.Britanijos karalienės karūną, „Sniego karalienė“, „Viktorija“, „Kimberli“ – tai ne vien patys brangiausi pasaulio deimantai, bet kiekvienas jų su savo legenda, istorija, kartais žmonių sumokėtais gyvenimais.

Pietų Afrikos Respublika ir pati primena briliantą su daugybe briaunų – kiekviena briauna švyti savitu spindesiu, o kartu jos pagimdo nepaprastą, magišką, paslaptingą ir gundančią šviesą... Afrika galima susirgti. Vaistas tik vienas – vis grįžti ir grįžti, ne kartą atrandant neatrasta, gėrintis naujomis šio žavaus brilianto briaunomis.

Bendra informacija    
Sostinė : Keiptaunas,Pretorija,Blumfonteinas 
Kalba : Arikanų, anglų. Kitos atskirų regionų: zulų, kosų, svazių, ndebelių, bapedžių, sesuto, tsongų, čuana, vendų kalbos. 
Piniginis vienetas : Rndas (ZAR) 


Vietų / renginių paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook