Šiandien

Šiandien 19:00Variacijos draugams ir apie draugus

Aprašymas

Atlikėjai:
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)
Solistai – „Kaunas Piano Fest“ konkurso 2022 m. nugalėtojai:
KAMILĖ ZAVECKAITĖ (fortepijonas)
MARCEL LAZĂR (fortepijonas, Moldova)
Dirigentė KERI-LYNN WILSON (JAV)

Programa:
MYROSLAV SKORYK – „Diptichas“ styginių orkestrui
MAX BRUCH – Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui as-moll, op. 88a
EDWARD ELGAR – „Enigma variacijos“ orkestrui, op. 36

Tarptautinis pianistų festivalis „Kaunas Piano Fest“ – jaunas, bet brandus dviejų jaunų pianistų Monikos Lozinskienės ir Roberto Lozinskio kūdikis, kilęs iš meilės klasikinei muzikai ir begalinio noro ja dalintis. Nuo 2018 m. į Kauną pianistus iš viso pasaulio sukviečiantis renginys puoselėja muzikinės draugystės ir bendruomeniškumo vertybes ir skatina pianistus ne tik lavinti savo meninę vaizduotę ir techniką, bet ir tobulinti bendravimo tarpusavyje ir su publika įgūdžius. Plačiai klausytojų auditorijai atvira fortepijoninės muzikos šventė šalia meistriškumo kursų, kuriuos veda autoritetingi pianistai iš viso pasaulio, kaskart rengia ir konkursą, o jo nugalėtojai apdovanojami galimybe pasirodyti vienoje scenoje su pagrindiniais Lietuvos orkestrais. 2022-ųjų „Kaunas Piano Fest“ konkurso nugalėtojai Kamilė Zaveckaitė ir Marcelis Lazăras, pabrėždami draugystės svarbą, su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Filharmonijos Didžiojoje salėje pasirodys kartu ir atliks vokiečių kompozitoriaus Maxo Brucho Koncertą dviem fortepijonams ir orkestrui as-moll.

Draugystės temą įprasmins ir ukrainietiška gaida. Koncertą pradės XX a. ukrainiečių kompozitoriaus Myroslavo Skoryko „Diptichas“ styginių orkestrui. Ukrainietiška muzika šiam koncertui pasirinkta neatsitiktinai. Prisimindama savo ukrainietiškas šaknis ir reaguodama į Rusijos invaziją į Ukrainą, Kanadoje gimusi dirigentė Keri-Lynn Wilson įkūrė Ukrainos laisvės orkestrą. Praėjusių metų vasarį, minint Rusijos invazijos į Ukrainą metines, Lvivo operos teatre K.-L. Wilson su šiuo orkestru atliko Giuseppe’s Verdi „Requiem“.

Koncertą simboliškai pabaigs vėlyvojo romantizmo anglų kompozitoriaus Edwardo Elgaro „Enigma variacijos“ orkestrui – kūrinys, kuriame draugystės tema įprasminama tiesiogiai. Variacijų partitūroje E. Elgaras užkodavo savo žmonos ir artimų draugų kriptogramas, tapusias muzikinės plėtotės pagrindu.
Mažiau 
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook