Šiandien

Renginys įvykoSusitikimas su kūrėja Dovile Gudačiauskaite

Aprašymas

Gegužės 18 d., šeštadienį, 21 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į susitikimą su tekstilės menininke ir rūbų dizainere Dovile Gudačiauskaite – „Rūbas, kaip metafora tekstilės mene ir ką kalba kostiumai teatre?“
Visoje D. Gudačiauskaitės kūryboje dominuoja rūbo tematika, ji sako mėgstanti žongliruoti ir žaisti konceptualiomis jo prasmėmis. „Rūbas virsta meno objektu, kalbančiu apie svarbius dalykus. Rūbas, kaip simbolis, metafora, kalbanti apie žmogų, būtį, laiką, atmintį, gimimą, mirtį, laikinumą, amžinybę“. O apie ką kalba jos kurti drabužiai spektakliams? Kas yra svarbiau už grožį ar gerą dizainą, kai juos kuria D. Gudačiauskaitė? „Norėčiau pasidalinti ir papasakoti, galbūt atskleisti bent keletą į siūles įsiūtų prasmių“, – atskleidžia menininkė.
Dovilė Gudačiauskaitė yra profesionali tekstilės menininkė ir rūbų dizainerė. Savo aktyvią karjerą pradėjo rūbų dizaino srityje. Savo kūrybą Dovilė nuosekliai pristatinėja parodiniame formate, o pastarąjį dešimtmetį aktyviai kuria teatro kostiumus teatro spektakliams. Dovilės kūryba yra įvertinta apdovanojimais, tarp jų – ir Šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius 2022“ (atstovaujant tekstilės galerijai „Artifex“ – ji išrinkta viena iš TOP 7 geriausių galerijų), 2016 m. diplomas ir prizas VII Tekstilės meno bienalėje, 2014 Anastazijos ir Antano Tamošaičių premija MA diplominiam darbui už etnokultūros plėtotę šiuolaikiniame mene. Nuo 2015 metų su pertraukomis dirba Vilniaus dailės akademijos lektore.
Renginio vieta: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus saugyklos (Vilniaus g. 41 D, įėjimas iš kiemo), Vilnius.
Renginys nemokamas.
Renginį organizuoja Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook