Šiandien

Renginys įvykoVilniaus festivalis. Harmonijos sodas

Aprašymas

Atlikėjai:
Ansamblis IL GIARDINO ARMONICO (Italija)
Meno vadovas, solistas ir dirigentas GIOVANNI ANTONINI (šalamaja, išilginė fleita, Italija)
Solistas GIOVANNI SOLLIMA (violončelė, Italija)

Programa:
DOMENICO SARRO – Koncertas a-moll išilginei fleitai, styginiams ir basso continuo
LEONARDO LEO – Koncertas d-moll violončelei, styginiams ir basso continuo, L. 60
LUIGI BOCCHERINI – „Nakties muzika Madride“ („La musica notturna delle strade di Madrid“) styginiams, G. 324
GEORG PHILIPP TELEMANN – Koncertas d-moll dviem šalamajoms, styginiams ir basso continuo, TWV 52:d1
ANTONIO VIVALDI – Koncertas a-moll violončelei, styginiams ir basso continuo, RV 420
GIOVANNI SOLLIMA – „Passa Calle XXI“ dviem šalamajoms, violončelei, styginiams ir basso continuo (2021 m. versija)

Į Vilniaus festivalį jau kelintą kartą sugrįžta ansamblis „Il Giardino Armonico“, gyvuojantis beveik 40 metų, pelnęs pasaulinį pripažinimą, geriausius kritikų atsiliepimus ir įsitvirtinęs tarp svarbiausių senosios muzikos kolektyvų. Pilnas žiūrovų sales sutraukia tiek „Il Giardino Armonico“ koncertiniai pasirodymai, tiek barokinių operų pastatymai, o atliekamų kūrinių įrašai „Teldec Classics“ ir „Decca“ kompanijose pelnė daugybę apdovanojimų, tarp kitų – „Grammy“, „Gramophone“, „Le Choc de l’année“, „Diapason d’Or“. Ansamblis muzikuoja su tokiais solistais kaip Cecilia Bartoli, Isabelle Faust, Giuliano Carmignola, Christophe’as Coinas, Katia ir Marielle Labèque, Avi Avitalis.

Ansamblio vadovas, dirigentas ir fleitistas G. Antonini pasižymi ypatinga grojimo maniera ir užburiančia charizma, jo muzikos pojūtį jis perteikia visu savo kūnu. Kaip senosios muzikos interpretavimo autoritetą G. Antonini kviečia įvairūs kolektyvai, jis yra festivalio „Cantans“ Vroclave meno vadovas. Dirigentas pasirodo su Berlyno filharmonijos, Amsterdamo „Concertgebouw“, Ciuricho „Tonhalle“, Zalcburgo Mozarteumo, Leipcigo „Gewandhaus“, Londono simfoniniais orkestrais, stato operas Milano „Teatro alla Scala“, Zalcburgo festivalyje, Ciuricho operos teatre ir kitur.

Violončelininkas Giovanni Sollima yra bendradarbiavęs su garsiausiais pasaulio muzikais, tarp kurių – Yo-Yo Ma, Riccardo Muti, Claudio Abbado, Martha Argerich ir daugelis kitų. Kaip kūrėją G. Sollimą galima priskirti postminimalizmo stilistinei krypčiai, jis originaliai jungia džiazo ir roko elementus, nebijo agresyvaus griežimo. G. Sollimos kūrinių pristatymai vyko tokiose erdvėse kaip „Teatro alla Scala“ ir Niujorko mezgimo fabrikas, vienas koncertas buvo surengtas 3,35 km aukštyje Italijos Alpėse, čia G. Sollima griežė iš ledo pagaminta violončele. Šį vakarą greta XVII–XVIII a. muzikos meistrų kūrinių išgirsime ir G. Sollimos opusą „Passa Calle XXI“ dviem šalamajoms, violončelei, styginiams ir continuo.
Skaityti daugiau
Siųsti užklausą renginio organizatoriams

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook