Šiandien

Renginys įvykoCORINNE CHAPELLE: SMUIKO ROMANTIKA

Aprašymas

Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

C. M. von Weber. „Oberon“ uvertiūra, J. 306

F. Mendelssohn. Koncertas smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64

J. Brahms. Simfonija Nr. 4 e-moll, op. 98

Corinne Chapelle, smuikas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Andris Poga

Prancūzų kilmės amerikiečių smuikininkė Corinne Chapelle smuiką į rankas paėmė neįtikėtinai anksti. Gabi mergaitė pradėjo griežti būdama dvejų su puse, o trejų jau surengė pirmąjį koncertą. Nenuostabu, kad smuikininkės talentas ir charizma metams bėgant netruko skleistis. Po mokslų pas legendinį smuiko virtuozą Yahudį Menuhiną jo mokykloje Anglijoje C. Chapelle įstojo į vieną garsiausių pasaulyje prestižinę Juilliardo muzikos mokyklą Niujorke, Pinchas Zukermano klasę. „C. Chapelle – vienas daugiausiai žadančių savo kartos talentų“, – taip apie gabią mokinę tuomet sakė Y. Menuhinas. Šį vakarą Vilniaus kongresų rūmų scenoje C. Chapelle atliks vieną žymiausių kūrinių smuikui – F. Mendelssohno (1809–1847) Koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64.

Antroje koncerto dalyje skambės paskutinioji didžiojo vokiečių romantiko Johanneso Brahmso (1833–1897) simfonija Nr. 4. Ilgai ieškojęs autentiškos išraiškos ir nuolat lydėtas L. van Beethoveno įtakos, Ketvirtojoje simfonijoje J. Brahmsas tarsi išsilaisvina – ryškios orkestro instrumentų garsų spalvos, tekančios melodijos nepalieka klausytojų abejingų. Šis kūrinys dažnai lyginamas su „amžinai žaliuojančiu gyvybės medžiu“.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas garsiausių Latvijos dirigentų, Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Andris Poga. „Kelių taktų pakako, kad suprastume – prieš mus stovi išskirtinis dirigentas“, – taip po A. Pogos pasirodymo Paryžiuje rašė Prancūzijos portalas „Concertonet“. Tarptautinio pripažinimo sulaukęs dirigentas kviečiamas dirbti su Sankt Peterburgo filharmonijos, Vienos filharmonijos, Oslo filharmonijos, Leipcigo „Gewandhaus“, Prancūzijos nacionaliniu, Bostono ir kitais žymiausiais pasaulio simfoniniais orkestrais.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

Virtualus turas – puiki galimybė pavaikščioti po Vilniaus kongresų rūmų fojė, parterio ir balkono erdves. Šio turo pagalba taip pat galite išsirinkti jums labiausiai tinkamas vietas. http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook