Šiandien

Renginys įvykoLUKAS GENIUŠAS SKAMBINA J. BRAHMSĄ

Aprašymas

Valdovų rūmai, Katedros a. 4, Vilnius

F. Schubert. „Nebaigtoji simfonija“ Nr. 8 h-moll, D. 759

J. Brahms. Koncertas fortepijonui Nr. 2 B-dur, op. 83

Lukas Geniušas, fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Žymių muzikų šeimoje gimęs pianistas Lukas Geniušas – vienas garsiausių lietuvių pianistų pasaulyje. 2015 m. laimėtas sidabro medalis tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse jaunajam menininkui atvėrė prestižinių pasaulio koncertų salių duris. Pasirodymai nuo Paryžiaus iki Tokijo, nuo Montevidėjaus iki Toronto – vos 28-erių sulaukęs L. Geniušas per sezoną sugroja daugiau negu 70 koncertų. „Spindesys ir branda, nugalėtojo talentas ir gili interpretacija“, – taip pianisto pasirodymą 2016 m. apibendrino įtakingas Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. L. Geniušas jau yra koncertavęs su Hamburgo, Duisburgo, BBC Škotijos, Sankt Peterburgo filharmonijos, „Kremerata Baltica“, Sankt Peterburgo Marijos teatro ir kitais žymiais simfoniniais orkestrais. Menininkas žavi klausytojus ne tik įspūdingu virtuoziškumu, bet ir stilingumu, intelektualia ištarme, temperamento, emocijų ir logikos derme. Šį vakarą antroje koncerto dalyje L. Geniušas atliks vokiečių romantiko Johanneso Brahmso (1833–1897) koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 B-dur, op. 83.

Koncerto pradžioje skambės išskirtinis austrų romantinės muzikos kompozitoriaus Franzo Schuberto (1797–1828) kūrinys – simfonija Nr. 8 h-moll, visame pasaulyje žinoma „Nebaigtosios simfonijos“ pavadinimu. Tai vienintelė simfonija pasaulyje, kurią sudaro vos dvi dalys vietoje įprastų keturių. Muzikologai iki šiol nesutaria, kodėl F. Schubertas taip ir nebaigė savo aštuntosios simfonijos. Dažniausiai spėliojama, kad jam sutrukdė liga ar staiga kilęs įkvėpimas rašyti kitą kūrinį. Nepaisant visko, F. Schuberto „Nebaigtoji simfonija“ laikoma vienu įdomiausių, išraiškingiausių ir paslaptingiausių šio žanro kūrinių pasaulyje.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

Virtualus turas – puiki galimybė pavaikščioti po Vilniaus kongresų rūmų fojė, parterio ir balkono erdves. Šio turo pagalba taip pat galite išsirinkti jums labiausiai tinkamas vietas. http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook