Šiandien

Renginys įvykoKelionė

Aprašymas

Jauna vilnietė aktorė Donata Kielaitė prikelia naujam gyvenimui amžinai aktualias žymiausios XX a. poetės Juditos Vaičiūnaitės eiles!

"Kelionė" - tai kelionė po nusivylimų ir vilčių, vienatvės ir tikėjimo, kančios ir meilės pasaulį.

Spektaklis prasideda naujametiniu vakaru. Lyrinė herojė laukia mylimojo. Tame laukime ir gimsta savęs ieškojimas,

grįžta prisiminimai, lydimi susitaikymo su savimi ir realybe.

Judita Vaičiūnaitė - viena ryškiausių XX a. lietuvių poečių. Tai pirmoji lietuvių miesto poetė, gimusi Kaune,

gyvenusi ir kūrusi Vilniuje. Jos poezijoje atgimsta senamiesčio kiemai, skersgatviai, bažnyčios, kavinukės ir kiti miesto vaizdai.

Judita yra pasakius, kad jos pačios gyvenimas yra eilėraščiuose tiek, kiek ji pajėgė išreikšti, tiek, kiek pasidavė žodis.

Spektaklio autorė ir atlikėja Donata Kielaitė

Garso režisierius Jurgis Valančauskas

Choreografė Emilija Valančauskaitė

Kostiumo dizainerė Grytė Pintukaitė

Žiūrovų atsiliepimai:

"spektaklio metu tiesiog pats persisunki emocijomis, jauti hiacinto kvapą, jauti nusivylimą, ilgesį, džiaugsmą... jauti patį gyvenimą. Ačiū Donatai, suteikusiai malonumą valandėlei atitrūkti nuo kasdienybės ir po spektaklio vėl ir vėl galvoti, prisiminti. Tiems kas nori gero vakaro, gerų ir gilių emocijų – rekomenduoju "Kelionę".

"Sodrus gyvenimas – miesto gausmas ir tylaus kambario pavakarys, čerpių stogai ir skersgatviai, ir skersgatviuose pasiklydę netikėtai išnyra erdvėje, laike, čia ir dabar, ir Donatos balsas pakylėja tave ir staiga skaudžiai teškia į skausmingą nesuprastą ir nesuprantamą būtį, arba tyliai nuleidžia į švelnumo gelmes, tokio švelnumo nebūna, bet jis yra ir neša tave, ir tada vėl skersgatvio posūkis ir aštrus namo kampas, ir tyli muzika – gitara ir bliuzas, - ir šokis kaip šauksmas, ir viskas iš tikrųjų, niekas nesuvaidinta, nes neįmanoma suvaidinti gyvenimo, ir pats klaidžioji tais skersgatviais, ir kaip bebūtų beviltiška, dabar tikrai žinai – „...spalvotais konfeti ištrykš aušra“.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook