Šiandien

Renginys įvykoDON ŽUANAS

  • Klaipėda2020-10-23
  • Klaipėda2020-10-23
  • Klaipėda2020-10-24

Aprašymas

Balandžio 7 dienos edukacinis spektaklis "Don Žuanas" perkeliamas į spalio 23 d.

Balandžio 9 dienos spektaklis "Don Žuanas" perkeliamas į spalio 24 d.

Blietai galioja tie patys.

Jei spektaklio data nėra tinkama ,visa informacija dėl bilietų grąžinimų bus pateikta, LR vyriausybei paskelbus karantino pabaigą.

Riboto matotmumo vietos Žvejų kultūros rūmuose, parterio pirmose dvejose eilėse.

W. A. Mozart "Don Žuanas"

REŽISIERIUS - Jonas VAITKUS

DIRIGENTAS STATYTOJAS - Josef Wallnig

DIRIGENTAS - Tomas Ambrozaitis

SCENOGRAFAS - Gintaras Makarevičius

KOSTIUMŲ DAILININKĖ - Sandra Straukaitė

ŠVIESŲ DAILININKAS - Eugenijus Sabaliauskas

GARSO IR VAIZDO REŽISIERIUS - Jonas Raudonius

ATLIKĖJAI:

DON ŽUANAS - Mindaugas Rojus

LEPORELAS - Egidijus Dauskurdis

DON OTAVIJUS - Edgaras Davodovičius

DONA ANNA - Agnė Stančikaitė

DONA ELVYRA - Gabrielė Kuzmickaitė

MAZETAS - Kšisštofas Bondarenko

CERLINA - Monika Pleškytė

KOMANDORAS - Vilius Trakys

„Užuodžiu moters kvapą!“ – sušuko naujos aukos tykantis Don Žuanas. Toks pareiškimas nenustebino jo ištikimo tarno Leporelo: kantriai laukti damoms meilikaujančio pono jam – kasdienybė. Tik paprastai Don Žuano meilės trokštančios moterys nesukelia tiek triukšmo, kiek šį kartą… Ir intriga jau užmegzta.

Žiūrovai išgirsta, ko taip atkakliai ieško Don Žuanas: „žiemą – pilnatvės, pavasarį – jaunatvės“, bet labiausiai – „gyvenimo saldumo ir netgi trupučio garstyčių“. Ir, aišku, jis negali atsispirti „akių dausų lelijoms“. Skubėdamas laimingomis padaryti kuo daugiau damų, kiekvienai sutiktai siūlo negaišti laiko: „dar šią akimirką tapsi mano žmona“. Išgirdus tokius pažadus, moteris apleidžia jėgos, ir niekada nepritrūksta geidžiančių „patirti laimę meilėje“…

Wolfgango Amadeus Mozarto operos „Don Žuanas“ Klaipėdoje ėmėsi garsių kūrėjų komanda: dirigentas iš Austrijos Josefas Wallnigas, režisierius Jonas Vaitkus, scenografas Gintaras Makarevičius ir kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė. Pastarosios kurti viduramžių stiliaus kostiumai ir suknelės saikingai „sušiuolaikinti“ taip, kad nūdienos puošeivos taipogi jų neatsisakytų. Žiūrovai gėrisi didžiuliais puošniais perukais ir intriguojančiais korsetais, kuriuos scenoje dėvi ne vien tik moterys… O Don Žuanui puikiai pritinka gaidžio uodegą primenantis frakas, ironiškai pabrėžiantis personažo siekius ir jo padėties komiškumą.

Pastatyme netrūksta J. Vaitkaus režisūrinei rankai būdingų bruožų. Pavyzdžiui, operos veikėjų ratas papildytas keistomis belytėmis klykiančiomis būtybėmis, kurios bando prisitaikyti, dalyvauti veiksme ar net įtakoti veikėjų likimus. Ši provokuojanti misija scenoje buvo patikėta Aurelijaus Liškausko vadovaujamiems Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trupės šokėjams ir netgi pačiam choreografui.

Statyti „Don Žuaną“ ir dainuoti jame nelengva: neišvengiamai būsi lyginamas su žymiausiais pasaulio pastatymais ir legendiniais dainininkais. Tačiau kiekvieno muzikinio teatro garbės reikalas turėti šią operą savo repertuare.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook