Renginys įvykoVilniaus gimtadienis (Skalvija)

Aprašymas

Laikas eina per miestą

Rež. Almantas Grikevičius

(dokumentika, Lietuva, 1966, be žodžių, 20 min.)

Tai impresionistinis Vilniaus portretas, kuriame režisierius mėgino įsiskverbti į senuosius Vilniaus mūrus, užfiksuoti ten gyvenančią miesto istoriją, prikelti jos fantomus. Bežodžiame filme ypač iškalbingas garso takelis, kuriame prieštaringi sugretinimai suteikė filmui papildomą potekstę. Nuo sovietinio maršo pereinama prie Oginskio polonezo, varpų skambesys susiliečia su dangų skrodžiančio lėktuvo garsu.

Tai vienintelis sovietmečio poetinės dokumentikos filmas, kurio pagrindinis herojus – Vilnius. (V)

Baltojo laiko keleiviai

Rež. Rimantas Leipus

(dokumentika, Lietuva, 1993, liet. k., 10 min.)

Du nebylūs herojų portretai – krosnininko Jono Valeišos ir grafiko Šarūno Leonavičiaus. Du baltojo laiko keleiviai, laiko, tekančio Užupiu, Nerimi, Vilniaus gatvėmis.

Tai režisūrinis kino operatoriaus Rimvydo Leipaus debiutas. (V)

Pažvelk, tai Vilnius

Rež. Petras Savickis

(dokumentika, Lietuva, 2006, liet. k., 1.03)

Tai filmas apie meilę miestui ir jo gyventojams. Filmas sudarytas iš nuotraukų, kuriose užfiksuoti žmonės. Jie yra arba tiesiogiai matomi, arba ką tik čia buvę, arba tuoj ateis, arba justi tų sienų sugerti praėjusių kartų žvilgsniai, prisilietimai, atodūsiai. Į filmą pateko tik nedidelė dalis fotografijų ir fotografų, kuriuos domina Vilniaus tematika.

Filme panaudotos Jozefo Czechowicziaus, Stanislawo Filiberto Fleury, Jano Bułhako, Admundo Zdanowskio, Boleslawos Zdanowskos, Romualdo T. Grygielio, Antano Sutkaus, Romualdo Rakausko, Algimanto Kunčiaus nuotraukos. (V)

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook