Šiandien

Renginys įvykoŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS „BAGADELNIA“

Aprašymas

LIETUVOS NACIONALINIO DRAMOS TEATRO

MAŽOJOJE SALĖJE

2019 m. vasario mėn. 15 d. (penktadienį) 19.00 val.

BAGADELNIA

Aleksandr Špilevoj

Vienos dalies spektaklis

Pjesės autorius ir režisierius – Aleksandr Špilevoj

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Rūta Lendraitytė Utalla

Kompozitorius – Paulius Trijonis

Vaizdo projekcijų autorius – AndrejŠpilevoj, Aurelijus Čiupas

Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas

Vaidina

Vincas – Sigitas Jakubauskas, Saulius Eduardas Pauliukonis

Rapolas – Vladas Baranauskas, Juozas Bindokas

Valerijus – Antanas Venckus, Juozas Žibūda

Ema – RimantaKrilavičiūtė, Nijolė Mirončikaitė

Agota – Nomeda Bėčiūtė, Vilija Paleckaitė

Trukmė – 1val. 50min

Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.

Tai, kad vaidinamos pjesės herojai yra senelių globos namų gyventojai, visai nereiškia, kad žiūrovai spektaklio metu bus skandinami liūdesyje ir užuojautoje. Anaiptol. Spektaklio aktoriai atskleis jums smagius, beveik pasakiškus žilų herojų, senųjų romantikų, buvusių sovietinių laikų hipių nuotykius, patyrimus ir atradimus. Juk senatvėje, kai viskas atrodo mažiau spalvinga, kai kuriuos dalykus tenka tiesiog susifantazuoti. Spektaklyje susidurs ir pasaulėžiūros, ir religijos, ir priešingi politiniai požiūriai, bet dažniausiai – tai bus žmogaus susidūrimas su pačiu savimi, su šalia esančiu ir su savo prisiminimais.

Kaip sako patys senelių globos namų gyventojai, bagadelnia – tai jau dangaus prieangis. O štai ką apie šį prieangį sako spektaklyje pasirodysiantis Jimas Morrisonas iš grupės "The Doors": "The doors of perception are cleansed here and everything appears to man as it is, infinite" (pagalba nesuprantatiems angliškai). Spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus kartu praverti duris į tą prieangį, nes galbūt jame pavyks įžvelgti tai, kas bus toliau ir tai, kas jau liko prieš jį? O kas, jei tie penki spektaklyje pasirodantys senukai, per savo ilgus gyvenimus ir ribinius išgyvenimus tikrai jau pravėrė tas duris ir pažino kai ką, kuo galėtų pasidalinti ir su mumis? O jeigu?

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook