Šiandien

Renginys įvyko“Tiktaktika“ (M.Macoureko pasakų motyvais)

Aprašymas

„Tiktaktika“

Spektaklis visai šeimai Milošo Macoureko pasakų motyvais

Režisierius ir inscenizacijos autorius – Mikas Žukauskas

Dailininkas – Antanas Dubra

Kompozitorius – Arturas Bumšteinas

Judesys – Sigita Mikalauskaitė

Vaidina:

Imantas Precas, Deivis Sarapinas, Irmantas Jankaitis, Vilius Kirkilionis, Almira Grybauskaitė, Indrė Liutkevičiūtė, Karolis Algimantas Butvidas

Spektakliu „Tiktaktika“ išradingai pristatomos čekų poeto Milošo Macoureko pasakos – didaktikos ir absurdo derinys pateikiamas per siurrealistinius vaizdinius. Tai - vaizdinių ir reginių teatras, kuriame kuriamas daugiasluoksnis, asociatyvaus turinio spektaklis, įtraukiantis žiūrovus į paradoksalų M.Macoureko pasakų pasaulį. Fantastinių Milošo Macoureko pasakų personažai susiburia vieno spektaklio erdvėje: Žadintuvas, norintis skambėti, tačiau nesuprantantis, kodėl niekuomet rytais neįtinka savo šeimininkui ir – anksčiau ar vėliau suskambs – jo laukia smūgis. Greta jo savo dilemas sprendžia kėdžių engiamas vandens Čiaupas, svajojantis apie galimybę dainuoti operoje. Melodramas žiūrėti mėgstančios Kėdės perpildo Kilimo kantrybės taurę – na, kiek galima tverti, kai jų mėgiami spragėsiai tampa Kilimo niežulio priežastimi.

Spektaklio režisierius – Mikas Žukauskas, jaunas kino kūrėjas, už kartu su kolege Gintare Valevičiūte sukurtą trumpametražį dokumentinį filmą ,,Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą’’, pelnęs „Sidabrinės gervės 2012“ apdovanojimą. Teatro scenoje tai pirmasis Miko Žukausko kuriamas spektaklis. Spektaklio dailininkas – grafikas, iliustratorius, aktyviai dalyvaujantis bendrose parodose, socialiniuose, gatvės meno, švietėjiškuose projektuose, įgyvendinęs daugybę viešųjų erdvių grafinių projektų Vilniuje ir kituose Lietuvos miesuose, jo piešinių galima rasti ant įvairių Vilniaus sienų – didelius katinus „Ogmios“ miestelyje, Alisą prie „Pasakos“ kino teatro ir t.t. Antanas jau debiutavo teatro scenoje – kartu su Vilniaus teatro „Lėlė“ aktoriumi Šarūnu Dateniu „Menų spaustuvėje“ sukūrė muzikinį ir interaktyvų audiovizualinį spektaklį vaikams „Gaidelis Pinigautojas“. Spektaklio kompozitorius – Arturas Bumšteinas kuria kompozicijas instrumentiniams ansambliams bei orkestrams, elektroakustinius kūrinius. Garso meno bei elektroninės muzikos srityje įgyvendina solinius ir kolaboracinius projektus, naudodamas elektronines ir skaitmenines medijas. Įvairūs jo projektai jau buvo pristatyti daugybėje parodų visoje Europoje.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook