Šiandien

Renginys įvykoKauno šokio teatras „Aura“. GODOS

Aprašymas

Paskutinė galimybė Vilniuje išvysti užsienio kritikų išliaupsintą šokio spektaklį “GODOS”, žiūrovų simpatijas pelniusį visame pasaulyje nuo Azijos iki P. Amerikos, bei atsisveikinti su ypatinguoju “Auros” solistu italu Erik Zarcone, kitą sezoną pradedančiu pasaulinio garso trupėje!

Kauno šokio teatras „Aura“

GODOS

Dviejų dalių šokio spektaklis

Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai. Žymios lietuvių choreografės Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Kas slepiasi užkerėto vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais?

Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

Choreografės: I dalis - Anne Ekenes, Pia Holden (Norvegija), II dalis - Birutė Letukaitė (Lietuva)

Kompozitorius – Antanas Jasenka

Asistentė dramaturgijai – Silvija Čižaitė-Rudokienė

Šviesų dailininkas – Vladimiras Šerstabojevas

Vaizdo projekcijų autorius – Saulius Paliukas

Kostiumo dailininkas: Thom Bara

Šokėjai: Julija Mintautė (Lietuva), Mei Chen (Kinija), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Marine Fernandez (Prancūzija), Erik Zarcone (Italija)

Trukmė – 70 min. (1 dalis – 25 min., pertrauka – 20 min., 2 dalis – 25 min.)

Premjera – 2016 m. vasario 17 d.

Apie šokio teatrą „Aura”

Kauno šokio teatras AURA – Kauno šokio teatras „Aura“ – tai šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta ir puoselėta šokio studija „Aura“ 1995 m. įregistruota kaip Kauno miesto teatras, kuriam žymi choregrafė vadovauja iki šiol. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio „veidą“, išugdė ne vieną profesionalų šokėją, papildžiusį pasaulinę šokio padangę.

„Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, užsienio ir Lietuvos choreografais, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, o Kaune jau 29-erius metus organizuojamas tarptautinis šokio festivalis „Aura“ tapo neatskiriama Kauno miesto kultūros dalimi.

Šiuo metu, vienintelėje Lietuvoje tarptautinėje šokio trupėje šoka 10 profesionalių šokėjų iš viso pasaulio: Kinijos, Filipinų, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos, Prancūzijos, Rusijos, Lietuvos.

Spektaklio video klipas

Daugiau informacijos www.aura.lt

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook