Šiandien

Renginys įvykoPremjera. Dovilė Zavedskaitė. ORFEO. MIESTO ŠVIESOS, rež. Naubertas JASINSKAS

Aprašymas

Režisierius — Naubertas JASINSKAS

Dramaturgė — Dovilė ZAVEDSKAITĖ

Dailininkė — Lina ŽIDONYTĖ

Kompozitorė — Monika ZENKEVIČIŪTĖ

Choreografė — Airida GUDAITĖ

Vaizdo projekcijų autorius — Kornelijus JAROŠEVIČIUS

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ

Vaidina: Nelė SAVIČENKO, Vitalija MOCKEVIČIŪTĖ, Matas DIRGINČIUS, Kamilė LEBEDYTĖ

Režisierius Naubertas Jasinskas ir dramaturgė Dovilė Zavedskaitė: „Orfėjo ir Euridikės mitas, Švedijos didžėjaus Avicii istorija ir mūsų pačių patirtys atvedė prie neveiksnumo temos – kai esi ties riba, kurią nori peržengti, bet neturi jėgų, drąsos, negali apsispręsti. Būdamas ties šia linija, žmogus kovoja su baime ir besotyste. Jam nebeužtenka jo dabarties, bet jis negali nuo jos išsisukti, nes yra kaustomas baimės pajudėti. „Orfeo. Miesto šviesos“ – tai spektaklis apie santykius, kurie nesibaigia, apie amžiną nepalankumą sau ir stovėjimą vietoj. Stovėjimą, kuris kyla ne tik dėl to, kad bijome savęs, bet ir dėl to, kad gyvename ne vieni, ir mums rūpi, kaip po mūsų judesio pasikeis visi kiti.

Orfėjas pavargęs. Jis mato miesto šviesas ir žino, kad reikia eiti. Bet neina. Orfėjas virsta tuo, kuo visada iš tiesų buvo, – savanaudžiu. Mite bandęs įveikti mirtį, spektaklyje jis žudo pats. Bet Euridikei nebereikia mirti, kad baigtųsi meilės istorija – pabaiga prasidėjo tą dieną, kai jie susitiko. Mes tyrinėjame šitos neapykantos evoliuciją.

Pjesėje susipina mitinė atmosfera, iš pokalbių gimstanti fikcija ir vieno iš talentingiausių šių laikų didžėjaus dokumentiniais pasakojimais paremtos būsenos. Taip mitinė istorija papildoma šiandieninio žmogaus fobijomis, destrukcija, nerimu. Ypač svarbia tampa Hado erdvė, kurioje veriasi absurdo jausenos ir siaubas, apėmęs suvokus, kad baisiausias pragaras – tęsti gyvenimą tokį, kokį gyvenome.“

Visi amžinai laukiame kad

Ateitų koks nors fuckin’

Orfėjas ir mus išsivestų bet neateina

Šis spektaklis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro įgyvendinamos Jaunųjų kūrėjų programos dalis. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas Naubertas Jasinskas (režisūros mokėsi pas Joną Vaitkų ir Yaną Ross) konkurso komisijai pateikė idėją apie šiuolaikiškai interpretuotą Orfėjo mitą, atskleidžiant šiandienos jaunimo tragediją. Naubertas tapo vienu iš trijų šio konkurso nugalėtojų. Žiūrovai jo sumanymą scenoje pamatys jau balandžio 25 d.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook