Šiandien

Renginys įvykoPĖŠČIOMIS

Aprašymas

1980 m. Slavomir Mrožek pristatė savo kūrinį „PĖŠČIOMIS”. Kritikai apibūdino jį kaip anti –„Pelenai ir deimantai” J. Andžejevskio. Šis meno kūrinys labai tikroviškai aprašo pereinamąjį laikotarpį tarp II pasaulinio karo pabaigos ir naujos „vienintelės ir teisingos” tikrovės.

Kūrinys ryškiai parodo šiuolaikiškos visuomenės šaknis, apibūdina jos mentalitetą. Karinių veiksmų pabaiga visada siejasi su nežinia, yra pradžia kažko naujo. Naujo gyvenimo. Ar easame tam pasiruošę? Tai tuščias baltas lapas, o praraja tarp „po” ir „prieš” tai ervė nepriklausanti niekam,persunkta „laukimu”.

Neįmanoma nuspėti artėjančios tikrovės. Gal geriau palaukti, kol „nauja” pati ateis. Kūrinys „PĖŠČIOMIS” parodo kovą su likimu.

Šiam kūriniui nepavaldus laikas, savo aktualumu jis stulbina ir šiandien. Tai liečia ne tik mūsų visuomenę, bet ir kitų postkomunistinių valstybių piliečius.

Rodos neseniai šventėme Berlino sienos griuvimą, tačiau vis dar yra vietų, kur ta siena egzistuoja, o praraja tarp „po” ir „prieš” gasdina savo „didele istorine manipuliacija”. Tai neramina ir reikia apie tai kalbėti. O kūrinyje „PĖŠČIOMIS” Slavomir Mrožek kelia klausimą apie šiuolaikiško pasaulio tvarką.

„Pesčiomis” – pagal Slavomir Mrožek

Režisierius: Cezary Morawski (Lenkija)

Meno vadovas: Lilija Keizik

Šviesos: Artūras Armackis

Trukmė: 80 min.

Premjera: 2014 m. sausio 14 d. - Lietuvos rusų dramos teatras

Įprastiniai bilietai: 9 € / bilietai su nuolaida: 7 € - Lenkų kultūros centre Vilniuje, Naugarduko g. 76, Vilnius, kasdien 10: 00-17: 00, tel. (8 52333663)

INFORMACIJA / REZERVACIJOS

Kasdien nuo 10 iki 17 val., Tel. (8 52333663); +370 6526461

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook