Šiandien

Renginys įvykoSpektaklis jaunimui „#beskambučio”

Aprašymas

Birželio 20 d. (ketvirtadienį) 18 val. vienoje iš Kauno mokyklų netradicinio teatro festivalis „Namas Nr. 2” mokslo metus pabaigti pakvies spektaklis „#beskambučio“. Ši atvirumo pamoka, skirta ne tik moksleiviams, bet ir jų tėvams, draugams ir bičiuliams, vyksta įvairiose Lietuvos mokyklų erdvėse. Spektaklis kviečiantis ne į teatrą, bet atvažiuojantis pas mokinius, jų tėvus ir mokinius. Aktorius ir režisierius Paulius Tamolė nusprendė sukurti spektaklį truputį vyresnei auditorijai – paaugliams. Šiai amžiaus grupei spektaklių teatrų repertuaruose labai nedaug.

„Prieš kurdami „#beskambučio“ darėme tyrimą, bendravome su mokyklų bendruomenėmis, mokiniais, norėjome parinkti temas, kurios būtų „jų“, juos domintų, įtrauktų. Todėl nusprendėme spektaklį kurti mokinių teritorijoje – mokykloje, bet ją padaryti šiek tiek kitokią, neatpažįstamą, netikėtą“, – sako režisierius. Dalintis savo asmeninėmis istorijomis spektaklyje ir taip skatinti pokyčius Paulius Tamolė pakvietė įvairių kartų aktorius. Visi jie persirengę uniformomis ir pasitelkę mokyklos aplinką, atskleidžia universalias temas.

„Spektaklyje kiekvienas kalba apie tai, kas jam rūpi, kuo nori pasidalinti. Visos istorijos autentiškos, išgyventos, skaudžios, džiugios, tikimės, kad atliepia ir klausantiems rūpimus klausimus“, – sako Paulius Tamolė. Jautrią istoriją papasakojusi aktorė Kamilė Petruškevičiūtė už vaidmenį šiame spektaklyje buvo apdovanota 2017 m. „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Spektaklis prasideda mokyklos koridoriuje – ten susirinkę žmonės paskirstomi į dešimt grupių, kurias koordinuoja dešimt aktorių. Pasklidę įvairiose mokyklos erdvėse aktoriai dalijasi asmeninėmis istorijomis. Galiausiai visi atsiduria aktų salėje, kur laukia tam tikras „žinių patikrinimas“, komandos tvirtumo išbandymas, laikas savirefleksijai. Po spektaklio vyksta aptarimai, kuriuose dalyvauja aktoriai ir žiūrovai.

Spektaklyje vaidina: Diana ANEVIČIŪTĖ, Povilas BUDRYS, Jolanta DAPKŪNAITĖ, Laurynas JURGELIS, Jurga KALVAITYTĖ, Justina NEMANYTĖ, Kamilė PETRUŠKEVIČIŪTĖ, Augustė POCIŪTĖ, Gediminas RIMEIKA, Oskar VYGONOVSKI, Arūnas VOZBUTAS

Daugiau informacijos apie festivalį ir programą internetinėje svetainėje www.namaskurti.lt

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook