Šiandien

Renginys įvykoEglė Petrošiūtė & DUTCH JAZZ TRIO (Nyderlandai)

Aprašymas

Eglė Petrošiūtė – džiazo vokalistė, aranžuotoja ir kompozitorė, jau septynerius metus gyvenanti Nyderlanduose. Merginos balsas jau skambėjo ne tik daugybėje džiazo scenų Olandijoje ir Pabaltijo šalyse, tačiau taip pat Vengrijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Belgijoje, o neseniai - ir Brazilijoje. Po geriausiu įvertinimu užbaigtų magistro studijų Amsterdame Eglė pagaliau atsiveža į Lietuvą grupę, kuri iš tiesų yra jos didžiausios svajonės išsipildymas.

Atsidūrus Amsterdame Eglei pavyko suburti tris vienas ryškiausių jaunų Olandijos džiazo žvaigždžių bendrai kūrybai. Timothy Banchet – tai pianistas augęs įrašų kolekcionierių šeimoje, ketverių metukų ėmęs nepailstančiai bandyti sugroti tai, ką girdėjo įrašuose, o šiandien jau koncertavęs su tokiais atlikėjais kaip Phillip Harper ir John Marshall. Matheus Nicolaiewsky – unikalaus talento kontrabosininkas virtuozas, neseniai įrašęs albumą su pačiu Peter Bernstein. Tim Hennekes – 22-jų metų amžiaus būgnininkas, laimėjęs olandų nacionalinio mąsto „Išskirtinio Talento“ apdovanojimą (Outstanding Talent Award). Apie šį būgnininką jau sukurtas dokumentinis filmas.

Muzikos, kurią kuria grupė, šaknys – tradiciniame džiaze, tačiau po kiek ieškojimų ir modernumo prieskonių skambesys tapo šviežias ir šiuolaikiškas. Repertuare – Eglės dainos, instrumentalistų kompozicijos, kurias ji interpretuoja balsu, ir taip pat ne kartą girdėti džiazo kūriniai, praturtinti kūrybingųjų grupės instrumentalistų idėjomis ir improvizacijomis. Kartu grupė Nyderlanduose koncertuoja jau dvejus metus, o birželio pabaigoje pagaliau atvyksta į Eglės gimtinę – Lietuvą.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook