Šiandien

Renginys įvykoPremjera: BALKONAS Rež. Eric Lacascade

Aprašymas

Vienas reikšmingiausių XX a. dramos kūrinių. Jo pagrindiniai veikėjai – valdžios atstovai ir visuomenės normų sergėtojai, slapčia besinaudojantys „iliuzijų namų“ (tradicinis prancūzų viešnamio pavadinimas) paslaugomis. Genet provokuojančiai vaizduoja šiuolaikinės visuomenės modelį, nuplėšdamas socialinių vaidmenų kaukes ir parodantis valdžios prigimtį. Pjesėje persipina vodevilis ir filosofija, revoliucija ir kontrrevoliucija, iliuzija ir realybė. Balkonas buvo ne kartą statytas įvairiose pasaulio scenose. Pjesę interpretavo didieji XX scenos meistrai Peteris Zadekas, Peteris Brookas, Erwinas Piscatoras, Giorgio Strehleris. Taip pat lietuvių kilmės JAV režisierė JoAnne Akalaitis. Įtakingas dramos teoretikas Martinas Esslinas „Balkoną“ pavadino „vienu iš mūsų laikų šedevrų“. Lietuvoje Genet pjesė „Balkonas“ statoma pirmą kartą.

Ericas Lacascade‘as į prancūzų teatro elitą įsiveržė su Čechovo dramaturgijos adaptacijomis. Jo spektakliai pagal „Žuvėdrą“, „Ivanovą“ ir „Tris seseris“ tapo vienu didžiausių 2000-ųjų Avinjono teatro festivalio įvykių. 2002-aisiais ir 2006-aisias Lacascade’as savo pastatymus pagal Čechovo „Platonovą“ ir Gorkio „Barbarus“ pristatė Avinjono Cour d’Honneur (Popiežių rūmų Garbės kieme). Režisierius daugiausia interpretuoja klaiskos kūrinius (Čechovo, Molière‘o Racine‘o, Claudelio, Ibseno, Gorkio pjeses). Lacascade‘as vadovavo Centre Dramatique National de Normandie, dirbo garsiuose Prancūzijos teatruose l‘Odeon, TNS, Théâtre National de Bretagne. Jo spektakliai gastroliavo įvairiuose Europos teatro festivaliuose. Lacascade‘as aktyviai užisiima pedagogine veikla, ypatingą dėmesį skirdamas darbui su aktoriais. Savo pedagoginį darbo metodą jis taiko kurdamas kiekvieną spektaklį.

Lacascade‘o Balkonas apims skirtingas Jaunimo teatro erdves. Spektaklio kūrėjai žada intriguojančią kelionę po teatrą, kaip mažą visuomenės modelį, kvestionuojantį mūsų įsivaizdavimus apie gyvenimo teatrą, vaidybą ir tiesą.

Scenografas - Marius Nekrošius.

Vaidmenis kuria skirtingų kartų Jaunimo teatro ir kitų teatrų aktoriai: Kristina Andrejauskaitė, Andrius Bialobžeskis, Kęstutis Cicėnas, Matas Dirginčius, Dainius Gavenonis, Giedrė Giedraitytė, Ina Kartašova, Karolis Kasperavičius, Aleksas Kazanavičius, Danutė Kuodytė, Eimantas Pakalka, Kamilė Petruškevičiūtė, Arūnas Sakalauskas, Gediminas Storpirštis,Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Monika Vaičiulytė, Neringa Varnelytė, Benita Vasauskaitė.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook