Renginys įvykoSMUIKO IR FORTEPIJONO MELODIJOS

Aprašymas

Mažojoje salėje

NOVILĖ MACEINAITĖ (smuikas, Vokietija)

ANDRIUS VASILIAUSKAS (fortepijonas)

Programa:

George Enescu – „Airs dans le genre Roumain“ (Melodijos rumunišku stiliumi)

Juozas Gruodis – Sonata smuikui ir fortepijonui

Sergej Prokofjev – Penkios melodijos smuikui ir fortepijonui op. 35

Maurice Ravel – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2

Novilė Maceinaitė griežti smuiku pradėjo būdama septynerių metų. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Dainiaus Puodžiuko klasę, ji studijas tęsė Hagos karališkojoje konservatorijoje Nyderlanduose, Philippe Grano ir Ilona Sie Dhian Ho klasėse. Studijų Lietuvoje metu smuikininkė dalyvavo ir pelnė prizus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Šiuo metu ji studijuoja magistrantūrą ir nuolat tobulinasi meistriškumo pamokose.

Be klasikinės muzikos pasirodymų, N. Maceinaitė su entuziazmu rengia pasirodymus su šiuolaikiniais kompozitoriais, pasitelkiant akustines ir elektronines priemones bei kompiuterinę grafiką.

Smuikininkė groja Alexanderio Krylovo (Kremona, 1972) smuiku.

Pianistas, koncertmeisteris Andrius Vasiliauskas gimė žinomų muzikų šeimoje. Pirmuosius koncertus surengęs dar studijų metais, koncertavo Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje bei Lietuvoje.

Didelį dėmesį A. Vasiliauskas skiria soliniams koncertams. Pirmasis Lietuvoje atliko F. Chopino balades kaip ciklą, O. Messiaeno preliudus, J. Reubke‘ės Sonatą fortepijonui b-moll, taip pat atlieka monografinius koncertus, skirtus kompozitoriams J. Brahmsui, R. Straussui, B. Brittenui, Ch. Ivesui, D. Šostakovičiui, A. Chačaturianui ir kt. A. Vasiliausko programose dažnai skamba ir lietuvių kompozitorių fortepijoniniai ir kameriniai kūriniai.

Jis yra išleidęs 5 fortepijono muzikos kompaktines plokšteles, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma daugiau nei 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių, yra parengęs kamerines programas kartu su kitais Lietuvos atlikėjais. Pianistas taip pat publikuoja spaudoje straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook