Šiandien

Renginys įvykoFORTEPIJONO REČITALIS

Aprašymas

Mažojoje salėje

DAUMANTAS KIRILAUSKAS (fortepijonas)

Programa:

Johann Sebastian Bach – Prancūziška siuita Nr. 4, Es-dur, BWV 815

Johann Sebastian Bach – Prancūziška siuita Nr. 2, c-moll, BWV 813

Franz Schubert – Sonata Nr. 5, As-dur, D 557

Franz Liszt – Sonata h-moll

Daumanto Kirilausko repertuare J. S. Bachas užima vieną svarbiausių vietų. Pianistas įrašė ir išleido tris J. S. Bacho klavyrinius koncertus, visas šešias partitas. Natūrali progresija seka ir siuitos žanro keliu. Dvi „Prancūziškos siuitos“, kurios yra taip pat šešios, Nr. 3 ir Nr. 6, atliktos 2017 metais. Šiemet išgirsime dar dvi: Nr. 4 ir Nr. 2. Penkios „Prancūziškos siuitos“ yra įtrauktos į Annos Magdalenos sudarytą mokomojo repertuaro sąsiuvinį. Tačiau, pasak didžiausių pasaulio pianistų, tai siuitos, reikalaujančios aukščiausio lygio meistriškumo.

F. Schuberto Sonata As-dur yra viena iš septynių kompozitoriaus ankstyvųjų sonatų, parašytų klasikinės sonatos formoje. Jau ankstyvose sonatose apčiuopiamas jų originalumas, naujas, šviežias, nepriklausomas skambesys. Nepaisant to, kad tai ansktyvosios sonatos, jaučiama F. Schuberto branda: juk iki tol jau sukurtos penkios simfonijos, keturi „singspieliai“, gausybė dainų.

F. Liszto Sonata h-moll be abejonės yra brandžiausias šio vengrų virtuozo romantiko kūrinys, jo kūrybinių galių įrodymas. Ji pripažinta didingiausia sonata fortepijonui, sukurta po L. Van Beethoveno laikų, šiandien atliekama net ir tų pianistų, kurie paprastai ignoruoja vėlyvąją F. Liszto kūrybą. Pianistui Daumantui Kirilauskui tai sugrįžimas prie šios sonatos atlikimo po devyniolikos metų.

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook