Šiandien

Renginys įvykoEuritmija. Pasaka „Ragana ir saulės sesuo“

Aprašymas

Pasaką „RAGANA IR SAULĖS SESUO“ jums pristato pirmą kartą Lietuvoje viešintis Tarptautinis Šostakovičiaus Euritmijos Ansamblis. Euritmija-tai judesio menas, kai muzikos ir kalbos garsai tampa matomi, išreikšti judesiu-kūno kalba. Gausus atlikėjų būrys kviečia į renginį skirtą šeimai. “Ragana ir Saulės sesuo” yra rusų liaudies pasaka, kurioje gausu išraiškingų, juokingų ir dramatiškų veikėjų bei įvykių. Carystė pavojuje. Carienei gimsta dukra, kuri, pasirodo, yra ragana. Nuo gimimo nebyliu buvęs Ivanas Caraitis išgirdęs šią žinią ir perspėtas arklidžių arklininko palieka tėvų namus. Ant tėvo jam dovanoto geriausio žirgo leidžiasi į tolimą kelią be tikslo. Ką Ivanas Caraitis susitiks savo kelyje? Ar pavyks piktajai seseriai-raganai jį pasivyti?

Šiame euritminiame spektaklyje rusų ir vokiečių kalbos bei D.Šostakovičiaus muzika pakviečia žiūrovą į archetipinių vaizdinių ir įvykių pasakojimo tėkmę.

Tarptautinis Šostakovičiaus Euritmijos Ansamblis susikūrė 2006 metais, minint kompozitoriaus 100-sias gimimo metines. Per savo 13 gyvavimo metų Ansamblis ne kartą džiugino savo pasakomis bei didelės apimties programomis įvairaus amžiaus žiūrovus Nyderlanduose, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje ir Ukrainoje, o šiais metais ansamblis atvyksta į Lietuvą.

Euritmija-judesio menas:

Marina Akkerman

Elisabeth Appenrodt

Rūta Bagdonavičiūtė

Olga Drugova,

Natalija Loščionova

Galina Sluč

Anastasija Starostina

Meninė kalba/vaidyba:

Arthur Polderman

Nina Samochina

Fortepijonas:

Liuba Podgajskaja

Apšvietimas:

Norvydas Birulis

Skaityti daugiau

Paieška

Draugaukime KaVeikti.lt Facebook